Viņķele apšauba 12.Saeimas «morālās tiesības spriedelēt» par tikumību

Ņemot vērā to, kā pagājis šīs Saeimas sasaukuma pirmais pusgads, parlamenta deputāte Ilze Viņķele  („Vienotība”)  intervijā Latvijas Radio apšauba, vai Saeimai ir „morālas tiesības spriedelēt par tikumības regulējumiem”.

Komentējot Saeimā skatītos grozījumus Izglītības likumā, paredzot skolās aizliegt tādu materiālu izmantošana, kuri var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko audzināšanu, Viņķele to nodēvēja par darbības imitāciju. „Tā ir pārbaudīta metode – mēs ņemam vienu sabiedrībā ļoti galējus viedokļus izraisošu tematu. Paši pūšam, paši degam, ir pilnas rokas darba, kategoriski viedokļi. Faktiski no mušas izpūsts zilonis,” pauda Viņķele.

Turklāt neesot faktu tam, ka skolās tiktu izmantoti materiāli, kas bērnos veicinātu netikumību. Deputāte norādīja, ka iniciatīva balstīta tikai uz vienu pierādījums tam, ka skolā iespējama netikumība – organizācijas „Papardes zieds” brošūru par jauniešu dzimumattīstību. Šajā materiālā gan Izglītības ministrija, to izvērtējot, neko netikumīgu neesot atradusi.

Tāpat Viņķele uzsvēra, ka tikumības ieaudzināšana jau ietverta gan Civillikumā, gan Izglītības likuma mērķī, gan Bērnu tiesību aizsardzības likumā.

Jau vēstīts, ka 25.martā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija atbalstīja Izglītības likuma grozījumus, kas nosaka, ka skolās turpmāk būs aizliegta tādu mācību līdzekļu un citu materiālu izmantošana, kuri var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko audzināšanu.

Šāda iecere izpelnījusies pretrunīgu vērtējumu, piemēram, par to sašutuši ir Latvijas Vecāku foruma pārstāvji. Bet par to iestājās Latvijas kristīgo konfesiju līderi.

Ceturtdien Saeimā tiks lemts par šādu grozījumu apstiprināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti