Viltus ziņu izplatītāja Endziņa lietu par aicinājumu «likvidēt ķīniešus» nodod kriminālvajāšanai

Valsts drošības dienests (VDD) lūdza prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret viltus ziņu izplatītāju Niku Endziņu ar publiski paustu aicinājumu iznīcināt konkrētas tautības cilvēkus un dezinformācijas izplatīšanu, kas radīja satraukumu sabiedrībā un traucēja valsts iestāžu darbu.

VDD, neminot personu vārdu, informēja, ka kriminālprocess pret personu tika uzsākts šā gada 31. janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 78. panta otro daļu par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Minētā persona sociālajā tīklā “Facebook” šā gada 30. janvārī ievietoja videoierakstu, kurā aicināja likvidēt konkrētas tautības cilvēkus. Persona šajā videoierakstā apgalvoja, ka Latvijā konstatēts pirmais saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, kas tobrīd neatbilda patiesībai.

VDD vērtējumā persona ar savu rīcību radīja sabiedrībā satraukumu un nedrošības sajūtu, kā arī būtiski traucēja par slimību profilaksi un kontroli atbildīgo iestāžu un amatpersonu darbu.

Ņemot vērā minētos apstākļus, VDD kriminālprocesa ietvaros personas veiktās darbības papildus kvalificēja saskaņā ar Krimināllikuma 231. panta pirmo daļu par huligānismu, kā rezultātā ticis traucēts cilvēku miers un iestāžu darbība.

11. maijā, rosinot pret personu uzsākt kriminālvajāšanu par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu, VDD kriminālprocesa materiālus ir nodevis prokuratūrai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tikmēr prokuratūrā LTV apstiprināja, ka Endziņa lieta ir saņemta un likumā noteiktajā desmit dienu laikā tiks lemts par apsūdzības uzrādīšanu.

KONTEKSTS:

Viltus ziņu izplatītājs Niks Endziņš jau tiek tiesāts par huligānismu saistībā ar viņa izveidotajās interneta vietnēs publicēto maldinošo informāciju, piemēram, par lielveikala "Alfa" sabrukšanu.

Par vēl vienu dezinformācijas epizodi Endziņu atkal aizturēja šī gada sākumā par melīga un pret ķīniešiem naidīga video izplatīšanu sociālajā tīklā "Facebook". Līdz ar viņa aizturēšanu video no sociālajiem tīkliem pazuda, tomēr līdz tam ar to bija dalījušies vairāk nekā 1200 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti