Vilks: Jāļauj «Latvijas smadzenēm» strādāt valsts pārvaldē

Lai noturētu darbiniekus valsts pārvaldē, finanšu ministrs Andris Vilks ("Vienotība") aicina atsaistīt valsts amatpersonu mēnešalgu apmēru no valdības vadītāja algas.

Gan finanšu ministrs, gan Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Reirs ("Vienotība") šodien komisijas sēdē pauda bažas, ka pēc Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā (ES) no valsts pārvaldes aizplūdīs darbinieki.

"Ja neko negrib citu darīt, tad vismaz atsiet politiskās personas nost no valsts pārvaldes, lai valsts pārvaldē varētu pie samazinoša cilvēku skaita tikt vaļā no vakancēm un atrast iespēju noturēt cilvēkus," teica finanšu ministrs. Viņš prognozēja, ka pēc 2015.gada būs šoks, jo cilvēki tagad mācās, lai labi prezentētu sevi ES prezidentūras laikā, bet "pēc tam būs tukša valsts pārvalde".

"Ja negrib aiztikt ministrus, atstājiet ministrus, kā ir. Samaziniet viņiem vēl uz pusi algas, lai sēž kā politiskas personas, ielikteņi, lai viņi tur ķepurojas. Ļaujiet strādāt "Latvijas smadzenēm" valsts pārvaldē, tas ir svarīgi," aicināja ministrs.

Arī Reirs pauda bažas, ka "pēc 2015.gada mēs paliksim bez valsts pārvaldē strādājošajiem". Viņš arī norādīja, ka valsts pārvaldē ir daudz brīvu štata vietu, un rosināja ļaut ministrijām, nepalielinot algu fondu, esošo algu fondu apmērā rast risinājumus.

Deputāts arī pauda domu, ka atalgojuma nepalielināšana valsts pārvaldē atstāj arī savu iespaidu uz algām privātajā sektorā. "Ja mēs skatāmies, kā sadalās virsradītā vērtība, - 2010. un 2011.gadā veiksmīgie uzņēmēji šo vērtību novirzīja zaudējumu segšanai, pēc tam 2012. un 2013.gadā to vajadzēja sākt novirzīt darbinieku algām. Bet tas nenotika. Kāpēc? Tāpēc, ka valsts sektorā ir mežonīgi mazs atalgojums, katrā ministrijā 30% ir brīvu štata vietu," teica Reirs.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz, ka valsts institūcijas amatpersonām (darbiniekiem) mēnešalgas apmēru nosaka tādējādi, lai mēnešalga nepārsniegtu Ministru prezidentam noteikto mēnešalgu. Pašvaldības institūcijas amatpersonām (darbiniekiem) mēnešalgas apmēru nosaka tādējādi, lai mēnešalga nepārsniegtu šajā likumā pašvaldības domes priekšsēdētājam noteikto maksimālo mēnešalgu. Ir gan dažādi izņēmumi, uz kuru atalgojumu neattiecas piesaiste premjera atalgojumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti