Vilcienu repatriācijai uz Kijevu un no Kijevas izmantojuši vairāk nekā pustūkstotis iedzīvotāju

“Latvijas dzelzceļa” un Ukrainas dzelzceļa organizēto repatriācijas vilciena reisu Kijeva-Rīga-Kijeva nokļūšanai mājās šajā nedēļas nogalē izmantojuši vairāk nekā pustūkstotis Latvijas, Ukrainas un Lietuvas iedzīvotāju, LSM.lv pavēstīja "Latvijas dzelzceļa" pārstāve Ella Pētermane.

Svētdien, 22. martā, no rīta Rīgā no Kijevas ieradās 18 Latvijas iedzīvotāji, bet daļa no pasažieriem, kas mēroja ceļu no Kijevas, izkāpa Viļņā.

Savukārt svētdienas vakarā uz Ukrainu no Rīgas devās vairāk nekā 350 pasažieri, kam Lietuvā pievienosies vēl aptuveni tikpat. Kopumā reisā uz Kijevu tiks nogādāti vairāk nekā 600 pasažieri.

Speciālais vilciena reiss tika organizēts saistībā ar vīrusa Covid-19 straujo izplatību pasaulē, piedāvājot iespēju Latvijas iedzīvotājiem atgriezties mājās laikā, kad lielākajā daļā pasaules valstu, tostarp arī Latvijā, ir noteikti ieceļošanas un izceļošanas ierobežojumi.

Ierodoties Rīgas Pasažieru stacijā, pasažieriem bija iespēja veikt pārbaudes saistībā ar iespējamu inficēšanos ar Covid-19. Visi pasažieri parakstījās arī solījumu par obligātu 14 dienu pašizolēšanos.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti