Vilcienos taupības nolūkā vakaros un naktīs apsildīs tikai daļu vagonu

No 12. novembra AS "Pasažieru vilciens" samazinās apsildīto elektrovilcienu vagonu skaitu mazāk piepildītajos vakara un nakts reisos. Apsildītos vagonus varēs atpazīt pēc pilna apgaismojuma, bet pārējos drošības nolūkos tiks saglabāts dežūrapgaismojums. Tā ir viena no rīcībām, lai "Pasažieru vilciens" varētu apkures sezonā ietaupīt līdz pat 15% elektroenerģijas un siltumenerģijas, tādējādi īstenojot energotaupības pasākumus publiskajā sektorā, informēja uzņēmumā. 

Apsildīto vagonu skaits tiks samazināts 27 vēlajos vakara reisos darba dienās, 22 – brīvdienās. Lēmums ir balstīts uz pasažieru skaita analīzi šajos reisos, aprēķinot nepieciešamo vagonu skaitu to optimālam piepildījumam.  

Aukstajā sezonā salona gaisa temperatūra elektrovilcienos tiks uzturēta robežās no 14 līdz  16 grādiem. Tas tiek veikts atbilstoši līgumam ar VSIA "Autotransporta direkcija" par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālos starppilsētu nozīmes maršrutos pa dzelzceļu. Tajā ir noteikts, ka salona gaisa temperatūrai vilcienā ziemā ir jābūt ne zemākai par 14 grādiem, kas saskan arī ar vispārējām higiēnas prasībām. Padodot vilciena sastāvu pasažieru iekāpšanai, gaisa temperatūrai vagona salonā jābūt ne zemākai par 10 grādiem, savukārt 14 grādi jāsasniedz ne vēlāk kā vienas stundas laikā.

Lai samazinātu elektroenerģijas un dabasgāzes patēriņu, "Pasažieru vilcienā" ir veikta arī gaismekļu nomaiņa, optimizēta sadzīves tehnikas lietošana, nomainīti logu bloki jaunajā riteņpāru cehā, noliktavas ēkā ierīkota ventilācija ar rekuperācijas sistēmu, ražošanas telpās apkures periodā gaisa temperatūra samazināta līdz normatīvajos aktos noteiktajai minimālajai temperatūrai, norādīja uzņēmumā. Attālinātās strādāšanas princips ir daļēji ieviests tiem darbiniekiem, kuriem darba pienākumu veikšanai nav jāatrodas darba vietā, un darbiniekiem, kuri nenodrošina pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti