Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Francija ievieš stingrākus ierobežojumus

Panorāma

Panorāma

Vilcienos mazāk pasažieru

Vilcienos samazinās pasažieru skaits

Autotransporta direkcija pieprasījusi no pārvadātājiem datus par pasažieru skaitu reisos. Daudzviet autobusi brauc tukši, tāpēc var tikt pieņemt lēmums samazināt autobusu reisu skaitu. Covid-19 draudu dēļ mazāk braucēju arī vilcienos.   

Pie biļešu kasēm tagad ir atgādinājums - ievērot distanci un nedrūzmēties. Lai samazinātu kontaktus, pasažieri aicināti biļetes iegādāties elektroniski un maksāt ar bankas karti.

Rīgas Dzelzceļa stacija ir viens no dzīvākajiem satiksmes termināļiem valstī. Ik dienu šeit ienāk un izbrauc 240 vilcienu reisi. Parasti centrālā zāle mudž no pasažieriem. Taču pēdējās dienās cilvēku ir kļuvis daudz mazāk.

Dienas vidū cilvēki steidzās uz vilcieniem, kas aties uz Sloku, Aizkraukli, Jelgavu. Skaļrunis uz perona aicina ievērot drošību - bieži mazgāt un dezinficēt rokas; ja pēdējā laikā esat ceļojis, ievērot 14 dienu pašizolāciju.  

Vilciens uz Aizkraukli. Pasažieri atgriežas no darba vai privātām darīšanām galvaspilsētā. Daudzi vilcienu izmanto katru dienu, citi - pāris reizes nedēļā.

“Es nebaidos. Es jūtos mierīgi un droši. [..] Redzat, ka ir brīvs. Viens otram blakus nesēžas, nespiežas. Normāli norit,” spriež pasažiere Dace Martinsone.

Vagonos daudz brīvu vietu.

“Bija pilns vilciens, dažreiz pat bija jāstāv. Cenšos nestaigāt, kur daudz cilvēku. Ievērot noteikumus,” stāsta pasažieris Aleksejs Bohans.

Konduktores stāsta - pasažieru plūsma joprojām ir liela no rīta, kad ļaudis brauc uz darbu, un pēcpusdienā, kad atgriežas mājās.

“Tagad var redzēt, ka cilvēki tiešām sēž mājas.  Šajā vagonā laikam viens bērniņš. Bērni vispār nebrauc. Ļoti reti, kad kāds ar bērniem brauc,” novēroja konduktore-kontroliere Vija Brikmane.

“Daži ļoti uztraucas, stāv tamburā. Ir, kas ar maskām,” stāsta Brikmane.

Kontrolieriem klāt nākuši papildu pienākumi. Gala stacijās jādezinficē rokturi un jāizvēdina vagoni.

“Patīkami, ka logi vaļā, gaisa apmaiņa.  Es cenšos izvairīties no sabiedriskā transporta, bet vilciens ir vienīgais, ar ko tieku mājās,” saka pasažieris Justs Blumbergs.

Maiņas laikā kontrolieri kontaktējas ar simtiem cilvēku, starp kuriem var būt arī vīrusa pārnēsātājs.

AS “Pasažieru vilciens” pārstāve Agnese Līcīte stāsta, ka visiem darbiniekiem, kas ierodas darbā, tiek mērīta temperatūra no rīta un vakarā, gan dodoties reisā, gan atgriežoties.  

Līdz šim darbadienās vilcienu izmantoja 40 000 pasažieru, brīvdienās – 25 000. Kritums maršrutos ir dažāds. 

“Ir, kur ir 20% , ir, kur ir 40%, mainās pa dienām. Citu dienu vairāk, citu mazāk,” atzina Līcīte.

Pasažieru plūsmas samazināšanās dēļ līdz 14.aprīlim darba dienās tiek atcelti 16 reisi - Dubultu, Carnikavas, Ogres - Lielvārdes un Jelgavas virzienā.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt