Panorāma

Atklāts Rīgas Starptautiskais kinofestivāls

Panorāma

Lielbritānijā dzīvojošie latvieši par «Brexit»

Atrod nozagtus automobiļus «Porshe»

Vilcienā uz Tadžikistānu uziet starp veļas pulveriem paslēptus zagtus «Porsche» auto

Uz Latvijas-Krievijas robežas izdevies pārtvert vilcienā paslēptas četras "Porsche Cayenne" automašīnas. Vilciens bija ceļā no Lietuvas uz Tadžikistānu, un kravas dokumentācija liecināja, ka vagonos vajadzētu atrasties mazgāšanas uz tīrīšanas līdzekļiem.

Daļēji izjauktas, ar noskrūvētiem riteņiem un citām rezerves daļām, acīmredzami lietotas "Porsche Cayenne" automašīnas bija iepakotas vilciena vagonā un ieslēptas paletēs starp keramzīta blokiem un veļas pulveriem. Visticamāk, visas automašīnas ir zagtas Eiropas Savienībā.

Četras nozagtās automašīnas skenerī pamanīja Latvijas muitnieki. Viņi nekavējoties ziņoja Krievijas kolēģiem, kas apturēja vilcienu. Tā galamērķis bija Tadžikistāna.

Lai gan vietā, kur vilciens šķērso skeneri, ātrums ir jāsamazina, tas vienalga ir pārāk liels, lai būtu bijusi iespēja to paspēt apturēt vēl Eiropas Savienības teritorijā. "Ja arī vilciens sāktu bremzēt, tas apstātos tikai Krievijas pusē," stāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Latgales muitas kontroles punkta daļas vadītājs Guntars Kokins.

Muitas pārstāvji stāsta – šī bija tranzīta krava, un tika pārbaudīta tikai pēc Latvijas muitas iniciatīvas.

"Primāri šis bija jākonstatē Lietuvas muitai, bet, tā kā kolēģi nebija konstatējuši, tad mums bija tāda iespēja šīs mašīnas konstatēt.

"Mēs skenējam 100% visu iebraucošo dzelzceļa plūsmu, un izvēles kārtā, ka resursi pietiekami, tad mēs skenējam arī izbraucošo plūsmu," teica Kokins.

Šī ir pirmā reize, kad automašīnas atrastas, izmantojot skeneri, taču vilciena vagonos šogad atrastas desmit automašīnas. Pārsvarā "BMW", "Range Rover" un "Porsche" markas braucamie. Bieži to galamērķis ir tieši Tadžikistāna, kas rietumvalstu presē iemantojusi neglaimojošu titulu – automašīnu mazgātava.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti