Sadaļas Sadaļas

Vilciena reisi maršrutā Rīga–Gulbene turpināsies visu gadu

Visi vilciena reisi maršrutā Rīga–Gulbene tiks izpildīti visu gadu, kā arī tiks atklāts jauns autobusu maršruts Daugavpils–Līvāni, informēja Autotransporta direkcijā. Savukārt autobusa maršrutus Aizkraukle–Ērberģe un Skrunda–Nīkrāce saglabās arī turpmāk. 

Kopš 2021. gada 1. jūnija maršrutā Rīga–Gulbene nedēļas nogalēs tiek nodrošināti pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu. Sākotnēji reiss, kas Rīgā sestdienās tiek uzsākts plkst.8.01, bet Gulbenē – plkst.18.11, bija sezonāls un tika izpildīts no 1. jūnija līdz 26. septembrim, bet, izvērtējot pasažieru skaitu abos reisos, tika pieņemts lēmums tos nodrošināt visu gadu.

Līdz šim vidējais pārvadāto pasažieru skaits reisā no Rīgas līdz Gulbenei bija 75 pasažieri, bet no Gulbenes līdz Rīgai – 73; atsevišķos reisos pasažieru skaits sasniedza līdz pat 150. Ņemot vērā, ka ziemas periodā gaidāms pasažieru skaita samazinājums, plānots, ka nākamā gada jūlijā jautājums tiks skatīts atkārtoti. Vilciens, kas no Rīgas piektdienās izbrauc plkst.19.01 un svētdienās – plkst.12.01, bet no Gulbenes sestdienās – plkst.6.43 un svētdienās – 15.45, arī turpmāk kursēs visa gada garumā.

Lai iedzīvotāji vakarpusē varētu nokļūt no Daugavpils Serguntā, Nīcgalē un Līvānos (un otrādi), uz eksperimenta laiku tiks atklāts jauns maršruts Nr.7014 Daugavpils–Līvāni. Plānots, ka reiss Daugavpils autoostā darbadienās tiks uzsākts plkst.18.30, bet pieturā Līvāni – plkst.20.30. Četru mēnešu ilgā laika periodā izvērtējot pasažieru skaitu, tiks pieņemts lēmums par to iekļaušanu kopējā maršrutu tīklā. 

Ņemot vērā, ka rīta stundās ir palielinājies pasažieru skaits reisos, kas tiek izpildīti no Ķekavas līdz Rīgai, maršrutā Nr.6844 Rīga–Valdlauči–Pļavniekkalns–Ķekava tiks atklāts jauns reiss. Plānots, ka autobuss no pieturas Ķekavas ciems darbadienās izbrauks plkst.6.50. 

Šā gada vasarā tika atklāti eksperimentālie reisi maršrutā Nr.5526 Aizkraukle–Ērberģe un Nr.6337 Skrunda–Nīkrāce, un, izvērtējot to rezultātus, pieņemts lēmums tos iekļaut kopējā maršrutu tīklā. Tādējādi maršruta Aizkraukle–Ērberģe reiss, kas pieturā Ērberģe trešdienās tiek uzsākts plkst.9.35, bet Aizkraukles autoostā – 13.45, tiks izpildīts visu gadu. Savukārt maršruta Skrunda–Nīkrāce reisā kas Skrundas autoostā trešdienās tiek uzsākts plkst.7.20, bet pieturā Nīkrāce – plkst.17.01, tiks iekļauta pieturā Tukuma dzirnavas un Pagastmāja (pasažieru apmaiņa nenotiks pieturā Bērzkrogs, Zemgaļi un Nīkrāces pagrieziens). Pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās autobuss brauks pa ierasto maršrutu. 

Pierīgas maršrutos būs papildu pieturas

Uzlabojot sabiedriskā transporta pieejamību, no 20. septembra maršruta Nr.5836 Rīga–Saurieši–Salaspils, Nr.6829 Rīga–Ropaži, Nr.6830 Rīga–Juglas iecirknis un Nr.6831 Rīga–Kākciems reisos tiks iekļautas papildu pieturas. Tāpat divos maršruta Nr.5836 Rīga–Saurieši–Salaspils reisos tiks mainīts to izpildes laiks.

Maršruti, kuros tiks iekļautas papildu pieturas:

  • maršrutā Nr.5836 Rīga–Saurieši–Salaspils tiks iekļauta pietura Stopiņi un Zeltiņi;
  • maršrutā Nr.6829 Rīga–Ropaži tiks iekļauta pietura Filču rūpnīca, Saveļi, Juglas mežniecība, Dāvidi, Dzelzāmurs un Kangaru stacija;
  • maršrutā Nr.6830 Rīga–Juglas iecirknis tiks iekļauta pietura Filču rūpnīca, Saveļi, Juglas mežniecība, Dāvidi, Dzelzāmurs, Kangaru stacija, Purmaļi, Jāņukalns, Cirsmas un Ceriņi;
  • maršrutā Nr.6831 Rīga–Kākciems tiks iekļauta pietura Filču rūpnīca, Saveļi, Juglas mežniecība, Dāvidi, Dzelzāmurs un Kangaru stacija.

Pielāgojot autobusu kustības sarakstu skolēnu vajadzībām, maršruta Nr.5836 Rīga–Saurieši–Salaspils autobuss no pieturas Rīga (Riepnieku iela) darbadienās izbrauks plkst.14.00, bet no pieturas Fizikas institūts – plkst.15.10 (līdz šim izbrauca attiecīgi plkst.13.45 un 14.55).
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt