Viļakas novada skolēniem pārtikas pakās tikai vietējā produkcija

Atsaucoties uz Zemkopības ministrijas un valdības rekomendācijām atbalstīt vietējos ražotājus un iegādāties viņu saražoto produkciju, Viļakas novadā aprīlī uzsākta vietējo pārtikas preču piegāde skolēniem, tajā iekļaujot novadā ražoto. Savukārt šomēnes, atbalstot jau vairāk vietējos mazumtirgotājus, pašvaldība uzsākusi skolēnu pārtikas kuponu, ko varēs atprečot vietējos mazumtirdzniecības veikaliņos, izsniegšanu.

Viļakas novada skolēniem pārtikas pakās tikai vietējā produkcijaIveta Čigāne

Pirms mēneša Viļakas novada pašvaldībā tika pieņemts lēmums Covid-19 pandēmijas laikā atrast iespēju atbalstīt vietējos uzņēmējus un lauksaimniekus. Tāpēc skolēniem paredzētās pārtikas pakas, kuras vērtība ir 18 eiro, tika veidotas, izmantojot tikai vietējo produkciju. Paciņā iekļauta arī novadā lielākās zemnieku saimniecības “Kotiņi” produkcija. Kas tieši paciņā tika likts, stāsta saimniecības pārstāvis Rolands Keišs.

“Mēs piedalījāmies Viļakas novada izsludinātajā iepirkumā un piedāvājām no sevis paciņā ielikt lobītus zirņus, vidējās pērļu grūbas, kviešu miltus un vienu litru eļļas.”

Rolands Keišs pašvaldības iniciatīvu pandēmijas laikā atbalstīt vietējos ražotājus, kopumā atzīst par pozitīvi vērtējamu.

“Vai mēs izjutām atbalstu no pašvaldības? Manuprāt citas pašvaldības slinkoja vairāk nekā Viļakas novada pašvaldība. Paldies par tādu uzticēšanos. Pateikt, ka šāds pašvaldības piedāvājums izglāba mūsu nākotni ar to, ka paņēma tos produktus – noteikti nē. Bet tas bija patīkami.”

Bioloģiskajā saimniecībā “Mieriņi” audzē bioloģiskos dārzeņus un lopus, un tās saimnieks Andrejs Mieriņš atklāj, ka skolēniem domātajās pārtikas pakās ir nonākuši saimniecībā audzēto liellopu konservi.

“Konservus mēs neražojam. Tie mums ir retu reizi. Bet iestrādes bija un tās mēs izmantojām, lai sagādātu konservus arī pārtikas pakām skolēniem. Kopumā tika saražotas ap 500 konservu bundžiņas. “

Kopumā Viļakas novadā aprīlī tika sagatavotas 500 pārtikas pakas skolēniem, un, kā zina teikt novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inese Circene, sadarbībā ar pagastu pārvaldniekiem, visas pakas jau ir arī izdalītas.

“Pārtikas pakas ir saņēmuši 460 Viļakas novada izglītojamie, tai skaitā arī no 1. līdz 9. klasei novadā deklarētie bērni, kam ir maznodrošinātās, trūcīgās ģimenes vai daudzbērnu ģimenes statuss.”

Novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs skaidro - sadarbībā ar Latvijas lauksaimnieku konsultāciju centru, tika apzināti vietējie uzņēmēji - ražotāji, un pie skolēniem nonāca zemnieku saimniecībā “Kotiņi”, bioloģiskajā saimniecībā “Mieriņi” saražotā produkcija, kā arī dravnieka Renāra Korneja medus.

“Astoņi kilogrami kartupeļu, viens litrs rapša eļļas, pērļu grūbas, kilograms lobīto zirņu un viens kilograms kviešu miltu, 700 g medus un 320 grami gaļas konservu. Kopumā pakas svars bija vairāk kā 10 kilogrami un, ja ir daudzbērnu ģimene, tad vajadzēja transportu, lai to visu atgādātu. Tāpēc mēs nolēmām pakas piegādāt.”

Savukārt jau maijā Viļakas novadā tika pieņemts lēmums atbalstīt vietējos mazumtirgotājus, ļaujot kuponus 20 eiro vērtība, atprečot trīspadsmit mazumtirdzniecības veikaliņos gan laukos , gan pašā Viļakas pilsētā.

“Ar visām mazumtirdzniecības vietām, kas tirgojas Viļakas novadā, noslēgts līgums. Mēs piešķīrām kuponus, kur noteiktas pārtikas preces skolēnu vecāki var izņemt šajās vietās. Kuponus šobrīd pagasta pārvaldes sadarbībā ar skolām un Izglītības pārvaldi sadala, ar klases audzinātāju palīdzību informējot vecākus.”

Sergejs Maksimovs atzīst, ka pašvaldība krīzes laikā ir centusies atbalstīt vietējos ražotājus un tirgotājus un parādīt to, ka melnai dienai, arī Latgalē ir savi pārtikas krājumi.

“Tas vairāk bija kā labas gribas žests, kā mēs varam atbalstīt savus uzņēmējus, un tas, ka šajā grūtajā situācijā mēs varam būt kopā. Tas nebija izdzīvošanas jautājums nevienam no šiem uzņēmējiem, lai mēs saglābtu viņu biznesu. Tas bija vairāk morāls atbalsts.”

Covid-19 pandēmijas laikā Viļakas novada skolēni ir saņēmuši 460 pārtikas pakas ar tepat novadā saražotajiem un izaudzētajiem produktiem. Savukārt šomēnes 460 skolēnu vecāki mazumtirdzniecības veikalos gan laukos, gan Viļakā varēs iepirkties, uzrādot pašvaldības piešķirto pārtikas kuponu 20 eiro vērtībā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti