Dienas ziņas

Bijušajā "LM” teritorijā atjauno sliežu ceļus

Dienas ziņas

Dievkalpojumus var vērot tiešsaistē

Pie ģimenes ārsta – tikai ar pierakstu

Viļakas novadā pie ģimenes ārsta – tikai ar pierakstu

Ārkārtējās situācijas laikā ģimenes ārsti pacientiem konsultācijas sniedz galvenokārt pa telefonu, tomēr ir pacienti, kuri jāpārbauda arī klātienē. Tas Viļakas novadā notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Ģimenes ārsta Andra Spridzāna privātpraksē šobrīd pacientu pieņemšana notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pirms doties ārsta kabinetā, katram tiek mērīta temperatūra. Lielākoties uz praksi nāk pacienti, kuriem atceltas dažādas pārbaudes vai nepieciešams paņemt, piemēram, asins analīzes.

"Pašlaik mēs strādājam tā, kā mums sūta Ģimenes ārstu asociācija jaunākos noteikumus, kā darboties šajā brīdī. Vai no [Veselības] ministrijas, vai no [Nacionālā] veselības dienesta sūta. Protams, ka slimnieku plūsma ir kļuvusi salīdzinoši mazāka. (..). Ir, ar kuriem mēs sazvanāmies un mēģinām sakārtot tās lietas, ko vajag," stāstīja ģimenes ārsts Andris Spridzāns.

Jau iepriekš vairākkārt medijos stāstīts par to, ka ārkārtējā situācija valstī ietekmējusi arī slimnīcu darbību.

Lielākās bažas ne vien pacientu, bet arī pašu ģimenes ārstu vidū ir tieši par tiem iedzīvotājiem, kuriem atceltas plānveida operācijas. 

Spridzāns stāstīja, ka viņa praksē šādu pacientu pašlaik nav daudz. Turklāt "zaļais koridors" onkoloģijā turpina strādāt.

Ģimenes ārsts piebilda, ka īsti nav skaidrs, kā rīkoties gadījumā, kad beigsies iepriekš iegādātie individuālie aizsardzības, kā arī dezinfekcijas līdzekļi, un vai tos ģimenes ārstu praksēm nodrošinās valsts.

"Dezinfekcijas līdzekļus kaut kur vēl pasūtām. Protams, tas rada tādu kutelīgu sajūtu, ka īsti nesaproti, vai vajag zvanīt, vai nevajag zvanīt, jo mēs esam valsts iestāde. It kā valstij mums vajadzētu piedāvāt, ka tagad ir – lūdzu, ņemiet! Tas pats jautājums par maskām," stāstīja Spridzāns.

Lai gan patlaban Viļakas novadā, un tostarp Rekovā, nav nevienas personas, kurai būtu apstiprināts Covid-19, ģimenes ārsts novērojis, ka pacientu vidū valda uztraukums vīrusa dēļ.

"Kad tikko, tikko sākās šī lieta, bija cilvēks atnācis, saka – vai var vakcīnu? Mēs teicām – var gripas vakcīnu. To vēl var paspēt, jo gripas vakcīna varbūt nesargā pret šo slimību, bet tā sargā pret gripu," sacīja ģimenes ārsts.

Pašlaik Veselības ministrijā tiek risināts jautājums, lai jau drīzumā uz valsts apmaksātu Covid-19 testu arī ģimenes ārsti var nosūtīt pacientus, kuri nav bijuši ārzemēs vai kontaktā ar Covid-19 slimnieku, taču kam ir novērojami elpceļu infekcijas simptomi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt