Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Viļakas novada muzejs paplašinās

Viļakas novada muzejs paplašinās

Viļakas novada muzejam gūstot iespēju paplašināties, rasts jauns pielietojums blakus esošajām bijušā kapucīnu mūku klostera ēkas telpām. Tagad tur tiek rīkotas izstādes un ir izveidota speciāla skolēniem paredzēta interaktīva nodarbību programma par seno fotogrāfiju izpēti un fotoaparātiem.      

Viļakas novada muzejs šobrīd atrodas pilsētas kultūrvēsturei nozīmīgā 1913. gadā celtā katoļu draudzes mājā, kas vietējo iedzīvotāju vidū dēvēta par ''Gaismas zāli''. Lai arī tikko pēc ilga un smaga darba muzejā atjaunota akreditācija, telpas ir par mazu, lai dotu iespēju arī tālāk attīstīt novadpētniecību un jaunu ekspozīciju izveidi.

“Mēs ilgi gājām uz šo ideju, jo muzeja infrastruktūra jau ir nolietojusies, pati ēka   ir veca, un ir nepieciešams kaut ko mainīt, ir nepieciešams pāriet uz jaunu ēku, un kā vienīgo ēku mēs redzējām muzejam blakus esošo klostera ēku, un šajā ēkā mums attiecīgi ir plāni,” stāsta Viļakas novada muzeja direktore Vita Gruševa.

Klostera ēkā kādreiz bijis arī kinoteātris un jauniešu centrs, taču tā vienmēr bijusi novada kultūras dzīvei svarīga ēka. Tajā arī nupat rīkota pirmā nodarbība jaunajai pedagoģiskajai programmai par Viļakas novada fotogrāfiju kā vēsturisku artefaktu pētniecību. Plašākās telpās vienlaikus iespējams uzņemt daudz lielākas mācību klašu grupas nekā iepriekš.

“Esam ļoti daudz strādājuši uz komunikāciju ar sabiedrību, piecu gadu laikā esam uzsākuši muzeja pedagoģiskās programmas, kuras tagad jau ir ļoti iecienītas skolēnu vidū,” saka Vita Gruševa.

Šobrīd klostera telpās atrodas arī tūrisma un informācijas centrs, bet, lai padarītu muzeja apmeklējumu vēl interaktīvāku, uzsākta sadarbība ar novada amatniekiem.

“Amatniecība arī ir tāda nozare, kura ir jāsaglabā, amatnieku Viļakas novadā mums ir samērā daudz, kuru darbu varētu popularizēt, integrējot muzeja darbību kopā ar amatniecību, ar amatnieku meistardarbnīcām,” saka Vita Gruševa.

Līdz nākamajai akreditācijai, kas gaidāma pēc pieciem gadiem, muzeja komandai jāpierāda, ka ir auguši savā profesionalitātē un kvalitātē, tādēļ jau tuvākajā laikā paredzēts pilnībā pārvākties uz jaunajām telpām kādreizējā klostera ēkā, atstājot šā brīža muzeja ēku pašvaldības gādībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt