Dienas ziņas

Evakuācija – tikai ar pašvaldības policijas svētību

Dienas ziņas

Atjauno Landzes pansionātu

Brīvprātīgo kustība pierobežā

Viļakas novada bērniem angļu valodu māca brīvprātīgās no Gruzijas un Vācijas

Austrumu pierobežā Viļakas novadā pirmo reizi ir sagaidīti brīvprātīgie no Vācijas un Gruzijas. Viņu galvenais mērķis – pilnveidot bērnu un jauniešu angļu valodas zināšanas, kā arī iepazīt citu valstu kultūru.

„Desmit neticami mēneši Viļakā” tāds ir projekta nosaukums, kurš uz attālo Latvijas pierobežu atvedis Lindu un Ramonu.

Ārzemnieču galvenais uzdevums novadā ir neformālā ceļā veicināt jauniešu izpratni par cittautu kultūrām, kā arī sniegt iespēju mācīties un praktizēt svešvalodas. Jaunietes pauž viedokli, ka tieši lauku bērniem ir lielāka interese un vēlme apgūt jaunas zināšanas, jo tā audzēkņiem ir pilnīgi jauna un unikāla pieredze. "Saistībā ar to, ka šī vieta atrodas blakus robežai, viņiem tā nav problēma. Viņi ātri tiek galā ar jaunām lietām, un viņi arī vēlas apgūt jaunas lietas un sadarboties ar mums,” stāsta brīvprātīgā no Gruzijas Linda Beridze.

Savs priekšstats ir arī brīvprātīgajai no Vācijas Ramonai Veltei. „Man ir priekšstats, ka Latvijā, visā Latvijā cilvēki ir vairāk kautrīgi, un viņiem vajag vairāk laiku, lai raisītu interesi, bet es nedomāju, ka atrašanās blakus robežai to ietekmē,” norāda Velte.

Ikdienā abas brīvprātīgās darbojas jauniešu centros un bērnu dārzos Viļakā, Rekovā, un Medņevā, kur palīdz apgūt svešvalodas, prezentācijās iepazīstina ar savām valstīm, kā arī piedalās pasākumu organizēšanā. Paši audzēkņi atzīst, ka ar ārzemnieču palīdzību gūst daudz jaunas zināšanas. “Mums ļoti patīk skolotāja, jo viņas mums ļoti daudz visu ko māca, un mēs paliekam ļoti, ļoti labi bērni,” norāda Rekovas bērnu dārza audzēknis Andžejs Krakops.

“Ar viņām sarunājoties angliski, var uzlabot savas angļu valodas zināšanas, un arī man māca vācu valodu,” par savu sadarbību stāsta Rekovas vidusskolas 9.klases skolniece Lāsma Mežale. “Interesanti, kad pastāsta, kā ir citur, tad ir, rodas tas iespaids, ka citur ir savādāk,” pauž Mežale.

Visā Latvijā mērķtiecīga un organizēta brīvprātīgo kustība tiek attīstīta tikai kopš 1998.gada.Viļakas novads ir vienīgais visā Ziemeļlatgales pierobeža, kur īstenots projekts saistībā ar brīvprātīgo piesaisti neformālās izglītības nolūkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt