Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Veidos darba grupu piesārņotās teritorijas sanācijai

Vērtē vēsturiskā bruģa izmantošanas iespējas

Viļakā ielas remontā atsegto vēsturisko bruģi izņems un izmantos vides labiekārtošanā

Viļakas pilsētas galvenā iela ir viens no reģionālā autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža Vientuļi posmiem, kur šogad "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) veic vērienīgus remontdarbus. Jau pirms to uzsākšanas bija zināms, ka pilsētas centrā zem asfalta seguma atrodas vēsturiskais bruģis. Tagad tas ir atsegts un pašvaldībai jālemj, ko ar to iesākt turpmāk.

Vēsturiski tas bija mūsu zelta ceļš – tā Viļakas pilsētas centrā sastaptie iedzīvotāji stāsta par bruģi, kas nupat autoceļa remontdarbu laikā atsegts. Par atklāto bruģi īpaši daudz informācijas nav. Muzeja darbinieki saka, ka tas varētu būt uzbūvēts brīvvalsts laikā, taču arī tam oficiāla apstiprinājuma nav.

Pašvaldība un LVC par bruģa esamību zināja vēl pirms ceļa pārbūves sākuma. Ceļš ir reģionālas nozīmes tranzītceļš, kas savieno Gulbeni ar Vientuļiem Krievijas pierobežā. Remontdarbi pašlaik notiek vairāk nekā trīs kilometru garumā, bruģis atrasts aptuveni 500 metrus garā posmā.

"Mēs nebijām cerējuši, ka būs tik daudz, un šobrīd, vizuāli skatoties, tie bruģi, kas tika paņemti, liecina, ka tie ir pietiekoši labā kvalitātē," klāstīja Šķilbēnu pagasta iedzīvotājs Anatolijs.

Bruģi paredzēts demontēt tuvāko trīs nedēļu laikā, un tad tas tiks nodots pašvaldībai, kas pagaidām ir nolēmusi iekļaut to atjaunotās ielas apkārtējās vides labiekārtošanā.

"Automašīnu stāvvietu kabatās un arī tajās daļās, kur paredzēta ir zaļā zona. It īpaši tajās vietās, kur teorētiski, balstoties uz cilvēku esošajiem ieradumiem, varētu būt gājēju kustība. Mēs saprotam, ka cilvēks ir gājis simtiem gadu pa to vietu, tad, ja mēs iesēsim tur zāli, diez vai cilvēks nepakļausies kārdinājumam," teica Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Par citiem bruģa izmantošanas veidiem izraisījušās diskusijas sociālajos tīklos. Daļa iedzīvotāju uzskata, ka bruģis lieti noderētu kā segums pie dažādu pagastu kultūras un vēstures iestādēm, citi vēlētos saglabāt vēsturiskumu tieši vecpilsētas rajonā.

Pašvaldība skaidro, ka atstāt bruģi ielas braucamajā daļā nevēlas, jo tas apdraudētu iedzīvotāju veselību un drošību. Lietus laikā bruģis slīd un palielinās bremzēšanas ceļa garums.

"Nav līdzens, kas apgrūtina īpaši varbūt gados vecākiem cilvēkiem pārvietošanos, un arī uzkopšanas ziņā ir daudz grūtāk uzkopt," sacīja Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Autoceļa P35 remontdarbus Viļakā un tās apkārtnē paredzēts pabeigt nākamā gada vasarā, tam piešķirts valsts budžeta finansējums vairāk nekā četri miljoni eiro. LVC informē, ka bruģa atsegšana darbus neaizkavēja, un kopumā līdz šim praksē citviet bruģis atrasts reti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti