Dienas ziņas

4.maija svinības Rīgā

Dienas ziņas

Dienas ziņu speciālizlaidums

Latgale gatavojas Latgales kongresa simtgadei

Vīķe-Freiberga: Mums visiem jāatceras – Latgale ir neatņemama Latvijas daļa

Mums visiem ir jāatceras, ka Latgale ir neatņemama daļa no Latvijas zemes un Latvijas tautas, to intervijā Latvijas Televīzijā pirms šīs nedēļas nogalē paredzētā Latgales kongresa simtgades pasākuma atzina Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijas eksprezidente teica, ka Latgales kongresā pirms 100 gadiem pieņemtie lēmumi saistībā ar latgaliešu apvienošanos ar pārējiem latviešiem bija vēsturiski nepieciešami tam, lai Latvija kļūtu tāda, kāda tā bija tanī brīdi –1918.gadā, kad deklarēja savu neatkarību.

Jautāta, cik svarīgi šodien ir uzsvērt Latgales vēsturisko nozīmi, Latvijas eksprezidente teica, ka tas ir tikpat būtiski kā pirms 100 gadiem.

"Mums visiem ir jāatceras, ka Latgale ir neatdalāma daļa no Latvijas zemes un no Latvijas tautas. Dažādu apstākļu dēļ brīžiem katrs paliek mazliet iesaistīts par daudz savā tuvākā aizkrāsnē, sētā, pagastā, pagalmā un aizmirst to, ka mēs tomēr esam valsts kopumā un ka mums vienam par otru ir jārūpējas. Un tad mēs arī varam rēķināties, ka citi rūpēsies par mums," teica Vīķe-Freiberga.

Jau ziņots, ka Latgales kongresa simtgades pasākumi notiks Rēzeknē 5. un 6.maijā.

Latgales kongresa simtgades pasākumu mērķis ir vēstīt par Latgales specifisko ceļu Latvijas valsts veidošanā, akcentēt Latgales daudzšķautņainās identitātes un vērtības, apzināt visas pasaules latgaliešus, izpētīt un aktualizēt Latgales vēsturi, veicināt sabiedrības izpratni par to.

Latgales kongresa pasākumus 5.maijā varēs vērot tiešraidē Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā un portālā LSM.lv.

Plašāka informācija, kongresa darba kārtība pieejama Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā "www.lv100.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt