1:1

1:1 Gundars Rēders: Vaira Vīķe-Freiberga

1:1

1:1 Gundars Rēders: Vaira Vīķe-Freiberga (ar surdotulkojumu)

1:1 Gundars Rēders: Vaira Vīķe-Freiberga

Vīķe-Freiberga mudina iet vēlēt: Lai kļūtu par valsti, katram jānāk ar savu smilšu graudu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šobrīd Latvijā ir iespējama tādu spēku kombinācija, kas, iegūstot pietiekamu atbalstu 14. Saeimas vēlēšanās, varētu šeit realizēt prokremliskas intereses, Latvijas Televīzijas raidījumā 1:1 atzina bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, mudinot pilsoņus piedalīties vēlēšanās, jo “demokrātijā mums ir tā iespēja nākt ar savu smilšu graudu, [..] tajā kopībā, kas kļūst par valsti.”

 „Tie ir tādi grupējumi, kas ir vai nu zem 5, vai aptuveni ap 5%,” viņa paskaidroja, piemetinot, ka  nesen saņēmusi kādas partijas priekšvēlēšanu avīzi un bijusi pārsteigta par šajā vēlēšanu kampaņā izplatīto stāstu, ka vajagot gāzt Kariņa-Levita režīmu.

“Mēs esam demokrātiska parlamentāra republika, kur gan prezidents, gan premjers ir atsevišķi ievēlēts. Ne jau prezidenta personīgā griba var nostādīt kādu un ielikt par premjeru, bet tas ir cilvēks, kas ir spējīgs dabūt parlamenta atbalstu. (..) Runāt par kaut kādu režīmu? Mums ir demokrātiskais režīms, un, ja vajag gāzt Latvijas režīmu, tad tas uzreiz jau ir cilvēks jeb grupējums, kas ir pret mūsu demokrātisko iekārtu. Tātad es tos uzreiz jau izsvītroju kā manās acīs nevalstiskus,” raidījumā sacīja Vīķe-Freiberga.

“Vara nevar palikt tukša. Būs vienmēr kāds, kas noteiks, kas notiek.

Un demokrātijā mums ir tā iespēja nākt ar savu smilšu graudu, ar savu ūdens pilienu tajā jūrā, tajā kopībā, kas kļūst par valsti,”

sacīja eksprezidente, mudinot ikvienu pilsoni piedalīties 1. oktobrī notiekošajās Saeimas vēlēšanās.

Vīķe-Freiberga atgādināja, ka mēs, izvēloties cilvēkus, kas mūs pārstāvēs, ne vienmēr zinām viņu raksturu un slēptās īpašības. Tāpat ir normāli, ka visvairāk mūs interesē pašu dzīve – „tas, kas notiek manā mājā, manā dārzā un manā ģimenē”.

Viņa arī uzsvēra, ka demokrātiskā valstī notiek atbildību sadale, un, ja vien politiķi un ierēdņi ir godīgi, pilsoņiem ir jāpaļaujas, ka tie, kam lietas ir uzticētas, to darīs pēc labākās apziņas. “Bet viena no pamata atbildībām ir katram vienam, kam ir pilsonība, piedalīties tajā procesā, ar kuru mēs izraugāmies tos, kas uz četriem gadiem kļūs par profesionāliem mūsu politikas veidotājiem.”

Vīķe-Freiberga aizvien aktīvi iesaistās dažādās starptautiskās iniciatīvās, un tehnoloģiju attīstība un Covid-19 pandēmijas radītās pārmaiņas nu ļauj ar līderiem no visas pasaules komunicēt arī attālināti. Aizvien varot redzēt, ka ļoti daudzās valstīs ir vēlme virzīties tuvāk demokrātijai un to nosargāt.

„Dārgie tautieši, mums demokrātija jau ir.

Un ticiet man, cik daudz cilvēku ir, var teikt, raudājuši uz mana pleca un teikuši – ak, Kungs, cik jums ir laimējies, ka jums ir brīva valsts un demokrātiska iekārta. Kad Dievs sūtīs mums tos laikus, kad mums tā arī būs?

Tā kā nenovērtējiet par zemu to, kas mums ir dots, bet, lūdzu, piedalieties, lai to uzturētu!” viņa vēl sarunas nobeigumā piebilda.

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

Kopumā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti