Panorāma

Kāpēc ir jāiet balsot?

Panorāma

Vēlētāju aktivitāte līdz 8.00

Latvijai ir svarīgi, lai mūsu balsi sadzird

Vīķe-Freiberga: EP deputāti ir arī «komunikācijas caurule» starp Latviju un Eiropu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Uz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām jādodas, lai Latvijas intereses pārstāvētu pēc iespējas labāk kvalificētie cilvēki. Vienlaikus EP deputāti ir arī "komunikācijas caurule" starp Latviju un Eiropu, uzskata eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

"Mēs esam eiropieši, un Eiropas Parlaments ir pārstāvniecība, kur proporcionāli iedzīvotāju skaitam no tautas tiek sūtīti deputāti, kas, tiekoties - atbilstoši mūsu Saeimai - vienā parlamenta ēkā, apmainās ar viedokļiem, kas bieži ir ļoti atšķirīgi ļoti daudzos jautājumos,

un ļoti svarīgi, lai Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts būtu tur klāt ar pēc iespējas cilvēciski un profesionāli labāk kvalificētiem cilvēkiem.

Viņi reizē godam nes Latvijas vārdu un sniedz arguments, kas kādā jautājumā Latvijai ir svarīgi, piemēram, par sankcijām pret Krieviju pēc Krimas aneksijas. Tādos politiskos jautājumos ir ļoti svarīgi, lai arī mūsu balsis tur tiktu dzirdētas, dažas varbūt ne tādas, kā pārējā tauta domā, bet mūsu ievēlētiem pārstāvjiem ir sava izdevība to darīt," par vēlēšanām stāstīja eksprezidente.

Vīķe-Freiberga norādīja, ka otrs deputātu uzdevums ir ieklausīties domās, strāvojumos un tendencēs, kas parādās citur Eiropā, jo tās iespaidos arī Latviju. Mūsu valstij ir nozīmīgi laicīgi saprast, kas notiek Eiropā, un jāiesaistās dažādās kustībās, uzskata bijusī valsts galva.

"Te nav jautājums tikai par viena, divu, trīs vai astoņu cilvēku personīgo veikumu, bet par viņiem kā tādu "komunikācijas cauruli" starp Eiropu un starp mums, kur viņi gan mūsu viedokļus tīri tautas līmenī spēj dot, gan arī saņemt un sadzirdēt," uzsvēra Vīķe-Freiberga.

Viņa atzīmēja, ka Latvijai kā mazai valstij ir privilēģija, jo tai ir tāda pati balss, kā lielajām valstīm, kad balso valsts un valdību galvas. Tomēr jāsamierinās ar to, ka Latvija iedzīvotāju skaita ziņā ir vienas Eiropas pilsētas priekšpilsētas lielumā. Tādējādi nevaram sagaidīt, ka Latvijai būs milzīgs skaits deputātu.

Vīķe-Freiberga uzskata, ka skaits nav galvenais. EP ievēlētie deputāti Latvijai būs nozīmīgi divpusējās komunikācijas dēļ.

KONTEKSTS:

EP vēlēšanas notiek 25. maijā no plkst.7 līdz 20 . Lai nobalsotu, derīga ir gan identifikācijas karte, gan pase. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti. Par šiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti