Dienas ziņas

Liepājā ražos “Ļvivas kafiju”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tīnūžu iedzīvotāji – pret karjera izbūvi

Vietvarā neredz pamatu liegt veidot Tīnūžu iedzīvotājus satraukušo karjeru; prasa no uzņēmēja garantijas naudu

Jau kopš 2018. gada bijušā Ikšķiles novada, tagadējā Ogres novada Tīnūžu pagasta iedzīvotāji cīnās pret ieceri tuvējā apkārtnē veidot vēl vienu dabīgo izrakteņu karjeru, kas, viņuprāt, būtiski ietekmēs apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Ogres novada pašvaldībā skaidroja – pamatojuma uzņēmējam neizsniegt atļauju neesot, tomēr vietvara izvirza prasības, tostarp 100 tūkstošu eiro lielu garantijas iemaksu pašvaldības kontā.

Karjera izveides ieceres autors ir uzņēmums "Granāti Pluss", kas martā ar iesniegumu izsniegt izstrādes atļauju vērsās vietējā pašvaldībā. Lūgums tika noraidīts, jo kā izrakteņu ieguves metode tika norādīta spridzināšana. Lēmumu uzņēmējs pārsūdzējis Administratīvajā tiesā, kas jautājumu skatīs vien jūlijā.

Tikmēr pašvaldība atkārtoti saņēmusi iesniegumu, kur uzņēmējs apņemas neveikt spridzināšanas darbus, kā arī uzturēt kārtībā piebraucamos ceļus un veikt ūdens monitoringu.

Pašvaldībā ReTV norādīja, ka nav pamata atļauju neizsniegt.

Ceturtdien Ogres novada domes deputāti lēma jautājumu par atļaujas izsniegšanu karjera izstrādei Tīnūžos virzīt uz apstiprināšanu, bet paredz vēl papildu nosacījumus, lai ievērotu apkārtējo iedzīvotāju intereses.

Tikmēr Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība) skaidroja: "Mēs lūdzam uzņēmējam garantijas summu, kamēr viņš veiks šo uzņēmējdarbību tur, ieskaitīt 100 tūkstošus Ogres novada domes kasē. Lai pie mums šī nauda ir kā garantija, ja uzņēmējs nesavedīs kārtībā ūdens apgādi mājās, tad mēs to izdarīsim par viņu naudu."

ReTV neizdevās sazināties ar "Granāti Pluss", lai noskaidrotu viedokli par izvirzītajām prasībām. Kā skaidroja pašvaldībā, šobrīd Ogres novadā darbojas vairāki karjeri, bet vienotu nosacījumu to darbībai no pašvaldības puses gan neesot. Tādus plāno izstrādāt, lai mazinātu karjeru darbības ietekmi uz apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Kā, piemēram, liedzot izstrādi veikt brīvdienās un svētku dienās.

Tikmēr Tīnūžu iedzīvotāji apsver arī vērsties tiesā, apstrīdot domes pieņemto lēmumu par atļaujas izsniegšanu.

Vislielākās bažas vietējiem esot par mājsaimniecībām, kas gruntsūdens svārstību dēļ var palikt bez ūdens. Palielināta būs arī transporta kustība un troksnis.

Atradnei "Granāti" veikts arī ietekmes uz vidi novērtējums. Kā ReTV skaidroja Vides pārraudzības valsts birojā, apkārtnē ir vairāki karjeri un ietekme uz vidi tomēr būtu jāvērtē kompleksi.

Vides pārraudzības valsts biroja direktora vietniece Indra Kramzaka skaidroja: "Apkārtnē ir vairākas šīs iegulas. Jutīgas vietas tieši šīs atradnes izstrādē ir 11 viensētas. Savukārt, ja visas atradnes strādā vienlaicīgi, tad ir 38. Kad visi strādās vienlaicīgi ar pilnu jaudu, šāda situācija varētu būt ļoti reti."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti