Labrīt

Godam nes Latvijas vārdu: Šūšanas fabrika "Latvija"

Labrīt

Latvijas dzeltenā olplūme

Piesārņojums Brankās

Vietvara ceļ trauksmi par bīstamajiem atkritumiem uzņēmumā Cenu pagastā

Septembra sākumā Ozolnieku novada Cenu pagastā pašvaldības policija konstatēja, ka uzņēmumam “Granari” piederošajā teritorijā uzglabāti dažāda veida bīstamie atkritumi. Tie netiekot uzglabāti atbilstoši prasībām, un teritorijā vērojams, iespējams, bīstams dabas piesārņojums.

Reģionālā laikraksta "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga Latvijas Radio pastāstīja, ka pašvaldība vērsusies pie Valsts vides dienesta (VVD), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un premjera ar prasību likvidēt piesārņojumu. Pašvaldība ir satraukta par to, ka piesārņojums ir ļoti tuvu Iecavas upei un varētu būt bīstams arī apkārtējiem cilvēkiem.

VVD Jelgavas pārvaldē laikrakstam norādīja, ka šis vides piesārņojums nav īpaši bīstams ne Iecavas upei, ne apkārtējiem cilvēkiem. Piesārņojums esot radies, demontējot biodīzeļa ražošanas iekārtas, un tā neesot nelegāla izgāztuve, un viss tiekot savākts.

Tāpat vietvara paudusi satraukumu par bīstamo atkritumu glabātuvi Cenu pagasta “Stigmās”, kur pērn bija uzkrātas vairāk nekā 170 tonnas bīstamo atkritumu, kas neesot uzglabāti  atsilstoši prasībām.

Pērn vasarā pašvaldība aicināja VVD Jelgavas pārvaldi rīkoties, lai paātrinātu teritorijas attīrīšanu. VVD laikrakstam skaidroja, ka teritorijai ir mainījušies īpašnieki, tāpēc attīrīšana ievilkusies.

Vides dienests esot administratīvajā procesā sācis piespiedu izpildes procedūru, un tas nozīmējot, ka teritorijas īpašniekiem par vides prasību neievērošanu aug sods, kas var sasniegt 10 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti