Dienas ziņas

Latvijas armijas Kara flotei - 100

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lūdz apsūdzēt viltus mīlnieku

Vietējo donžuānu-naudas izkrāpēju lūdz apsūdzēt par 14 sieviešu apkrāpšanu

Jūlijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeidza izmeklēšanu lietā par 14 sieviešu apkrāpšanu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētais vīrietis vairāku gadu garumā mantkārīgā nolūkā jaunām sievietēm, kuras iepazinis interneta portālos, bija izkrāpis naudu. Cietušajām nodarīts morālais un materiālais kaitējums kopumā 163 000 eiro apmērā.

Policijā informēja, ka 2017. gadā tika saņemts trīs sieviešu kolektīvs iesniegums par to, ka viena un tā pati persona no viņām ir izkrāpusi naudu. Cietušās ziņoja, ka vīrietis ar katru sievieti individuāli bija uzsācis saraksti interneta portālos.

Policija resoriskajā pārbaudē noskaidroja arī citas sievietes, kuras minētā persona apkrāpusi. Kopumā policija ieguva informāciju par 14 sievietēm, kuras no 2014. līdz 2018. gadam cietušas no šī vīrieša noziedzīgajām darbībām.

Saskatot vienādas noziegumu izdarīšanas pazīmes, likumsargi aizdomās turēto vīrieti aizturēja un pret viņu tika uzsākts kriminālprocess. Aizdomās turētais ir dzimis 1983.gadā un iepriekš sodīts par huligānismu.

Izmeklēšanā iegūta informācija liecina, ka vīrietis potenciālās upures bija atradis dažādos iepazīšanās portālos. Ņemot vērā viņa patīkamo izskatu un uzmanības apliecinājumus ziedu un dažādu dāvanu veidā, vīrietis jau pēc dažām tikšanās reizēm prata iemantot jauno sieviešu uzticību un labvēlību.

Taču pavisam drīz viņš sācis prasīt naudu, katru reizi izgudrojot atšķirīgus stāstus. Kādā gadījumā vīrietis teicis, ka grasās pirkt automašīnu un atradis neticami izdevīgu piedāvājumu, tāpēc viņam nepieciešams aizdevums. Citos stāstīja, ka ieskaitījies kriptovalūtu biznesā un sievietes savus ieguldījumus vēlāk saņemšot dubultā. Vēl kādā gadījumā no sievietes ģimenes izkrāpta sevišķi liela summa – apmēram 70 000 eiro. Krāpnieks stāstījis, ka plānojot ar viņu dibināt ģimeni un pirkt kopīgu īpašumu. Noticot ļaundara solījumiem, sievietes ģimene pārdeva māju un viņam iedeva prasīto naudu.

Pēc naudas saņemšanas vīrietis vairs nebija ticies ar sievietēm un naudu neatdeva.

Cietušās sievietes, vēloties izpatikt viltus līgavainim, ņēmušas arī “ātros kredītus” un aizdevumus bankās. Vai naudu izdosies atgūt, tas taps zināms tiesā.

Policijā norāda, ka daudzos gadījumos vīrietis bija slēpis savu identitāti, nosaucot citu vārdu. Arī stāsti par viņa nodarbošanos un citas detaļas atšķīrušās. Vienlaikus vīrietis sarakstījies un ticies pat ar piecām sievietēm, rūpīgi slēpjot savu paralēlo dzīvi.

Vīrieša noziedzīgās darbības gandrīz visām sievietēm radīja lielas parādsaistības, jo viņas bija ņēmušas ātros kredītus un aizdevumus bankās.

Cietušajām tika nodarīts materiālais zaudējums un morālais kaitējums 163 000 eiro apmērā.

Šā gada 23. jūlijā Valsts policija kriminālprocesu par krāpšanu un par krāpšanu lielā apmērā nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, tādējādi lietā pabeidzot izmeklēšanu. Par krāpšanu lielā apmērā aizdomās turētajam draud cietumsods ar laiku no diviem līdz pat desmit gadiem.

Līdzīgus izkrāpšanas stāstus Drošāka interneta centrs saņem vismaz reizi mēnesī.

Visbiežāk naudu izkrāpj ārzemnieki. Pirms pāris gadiem kāda sieviete krāpniekam pārskaitījusi rekordlielu summu – vairāk nekā 300 000 eiro.

“Jāpārbauda katra informācija, ko šis cilvēks jums ir devis. Vārds, uzvārds, dzīvesvieta, darbavieta, kolēģis kāds, ko viņš ir pieminējis. Reizēm uz muļķībām iekrīt. Piemēram, cilvēks saka, ka vajag naudu viņam pārskaitīt dolāros, bet viņš atrodas Eiropā kaut kur,” stāsta Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

KONTEKSTS:

Pērn Latvijas Radio vēstīja par līdzīgu gadījumu - pret tolaik 31 gadu veco Dairi Ābolu dažādos policijas iecirkņos bija ierosināti kriminālprocesi par krāpšanu. Tiek izmeklēta namīpašnieku apkrāpšana, solot remontēt mājas, bet, saņemot naudu, tas netika darīts. Naudu viņš esot meklējis arī sieviešu makos, solot viņām mūžīgu mīlestību. Izmeklēšanā par cietušajiem atzīti 42 cilvēki.

Vienlaikus Dairis Ābols jau tiek tiesāts par to, ka solījis cilvēkiem izremontēt mājas, paņēmis avansu, bet, darbus neizdarot, pazudis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti