Labrīt

Pusaudži Eiropā smēķē un lieto alkoholu mazāk nekā pirms 20 gadiem

Labrīt

Jānim Streičam - 80. Citāti no filmas "Cilvēka bērns"

Vietējie nemaz nepriecājas par Vecumnieku cietuma slēgšanu

Vietējie nemaz nepriecājas par Vecumnieku cietuma slēgšanu

Vietējie iedzīvotāji nemaz nepriecājas par Vecumnieku atklāta tipa cietuma slēgšanu, jo tas ne tikai nodrošināja darbavietas, bet, viņuprāt, arī vairoja drošību un palīdzēja uzturēt sakārtotu vidi, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta “Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle.

Pēdējo gadu laikā brīvības atņemšanas vietās būtiski samazinājies ieslodzīto skaits, tāpēc Ieslodzījuma vietu pārvalde nolēma 2017.gada 1.janvārī slēgt Vecumnieku atklātā tipa cietumu, kurā ir 31 ieslodzītais un 29 darbinieki.  

Rozentāle pastāstīja, ka pašvaldībai tas bijis negaidīts lēmums. Atklātā tipa cietuma iemītnieki dzīvo daudzdzīvokļu mājā, teritorijā dzīvo arī vietējie iedzīvotāji un atrodas bibliotēka, un novads uztraucas gan par darbavietu zaudēšanu, gan par to, kas notiks ar ēkām, kuras pirms dažiem gadiem atjaunoja un sakārtoja par aptuveni 224 000 eiro.   

Ieslodzījuma vietu pārvalde gan mierināja, ka darbiniekiem piedāvāts darbs citur – Olainē un Jelgavā. Savukārt ēku liktenis vēl nav izlemts, stāstīja Rozentāle. 

Viņa atklāja, ka vietējie iedzīvotāji par cietuma slēgšanu nepriecājas. Viņu ieskatā tas pat nodrošināja sakārtotību un drošību, jo cietuma iemītnieki arī palīdzēja, piemēram, nodrošināt apkuri mājā, sakārtoja apkārtni.  

Arī cietumnieki atzinuši, ka negrib doties citur, jo Vecumniekos ir labas telpas, plaša teritorija, un arī mazāk kārdinājuma lietot alkoholu nekā pilsētā, stāstīja Rozentāle.  

Jau ziņots, ka nolemts 2017.gada 1.janvārī slēgt Vecumnieku atklātā tipa cietumu. Notiesātos no Vecumnieku cietuma pārvietos uz Daugavgrīvas cietuma, Jēkabpils cietuma un Olaines cietuma atklātā cietuma nodaļām, bet ietaupītos līdzekļus izmantos jaunizveidotā Olaines cietuma Atkarīgo centra uzturēšanai.

Vecumnieku atklātā veida cietums tika izveidots 1981.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt