Vietējie iedzīvotāji vāc parakstus pret Nīcas vidusskolas reorganizāciju

Aptuveni 500 Nīcas iedzīvotāji parakstījuši izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (“Vienotība”) adresētu vēstuli, kurā iebilst pret Nīcas vidusskolas pārveidošanu par pamatskolu, kā tas ieteikts ministrijas pasūtītajā pētījumā par optimālā skolu tīkla modeļa izveidi. Ministrija gan norāda, ka par skolas reorganizāciju lems pašvaldība, bet pētījumu nav jāuztver kā pavēle atteikties no vidusskolas statusa.

Informāciju par pētījumu, kurā Nīcas vidusskolu ieteikts reorganizēt par pamatskolu, tās vadība saņēma laikā, kad apritēja 60 gadi, kopš Nīcā iespējams iegūt vidējo izglītību. Pēc agrāk īstenotām reformām šī ir vienīgā atlikusī vidusskola Nīcā un blakus esošajā Rucavas novadā.

Tāpēc iedzīvotāji satraukti, ka turpmāk abu novadu jaunieši vidējo izglītību varēs iegūt tikai Liepājā,

kuru no vairāku Rucavas novada vidusskolēnu dzīvesvietas šķir aptuveni 50 kilometri. “Braukt no Papes uz Liepāju ir nereāli. Viņiem vai nu jāsamierinās ar pamatskolas izglītību, vai jāpārceļas uz Liepāju,” saka skolēnu vecāku pārstāvis Mārtiņš Dāle.

Mārtiņš Dāle cer, ka līdz janvāra vidum Nīcas un Rucavas novadā izdosies savākt vismaz 2000 iedzīvotāju parakstu pret Nīcas vidusskolas reorganizāciju. Pagaidām Nīcā savākti 500 paraksti. Tos skolēnu vecāki janvāra beigās vēlas aizvest uz Rīgu, lai klātienē parādītu Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim un tādējādi uzsvērtu Nīcas vidusskolas nozīmi Lejaskurzemē.

Izglītības un zinātnes ministrijas komunikācijas nodaļas pārstāve Inta Bērziņa gan pauda neizpratni par Nīcas novada vecāku aktivitātēm, jo lēmumu par kādas skolas reorganizāciju var pieņemt vietējā pašvaldība, nevis ministrija.

Nīcas novada dome savā izstrādātajā izglītības attīstības stratēģijā līdz 2023.gadam vidusskolas saglabāšanu noteikusi par prioritāti, tomēr vietējos iedzīvotājus tas nenomierina. “Ir runa, ka nav tik traki – viss paliks pašvaldības rokās, bet neviens to rakstiski nav apstiprinājis,” norāda Dāle.

Tikmēr Nīcas vidusskolas direktore Lāsma Petermane norāda uz komunikācijas problēmām: “Mums ministrijas argumentācija tādā oficiālā veidā nav zināma, uzzinām visu tikai no masu medijiem.”

Saskaņā ar ministrijas sniegto informāciju līdz šīs nedēļas sākumam Latvijā, vadoties pēc pētījuma par optimālo skolu tīklu, reorganizētas piecas izglītības iestādes, vēl divās pašvaldībās veikta skolu apvienošana. “Tā aktivitāte pagaidām nav tik liela. Domāju –

šis pētījums, par kuru daudzas skolas tik ļoti satraucas, tiešām ir darba instruments pašvaldībām,

lai lemtu, vērtētu, lai ikvienam bērnam tiktu piedāvāta kvalitatīva izglītība neatkarīgi no skolas atrašanās vietas," saka Bērziņa.

Jāpiebilst, ka Nīcas vidusskolas centralizēto eksāmenu rezultāti pērn bija virs vidējā līmeņa valstī, šogad tur mācās 205 skolēni, no tiem 34 vidusskolas klasēs. Līdz ar to skola pārsniedz valstī noteikto minimālo vidusskolēnu skaitu – 27.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt