Ārpus Rīgas

Lauksaimniecības sējumu apdrošināšana pagaidām nepopulāra neatbilstošā piedāvājuma dēļ

Ārpus Rīgas

Jāņa Jaunsudrabiņa 140. jubilejas gadā klajā nākusi viņam veltītā Lūcijas Ķuzānes grāmata

„Bauskas dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle par zemessardzes bāzes ierīkošanu Bauskā

Vietējie ar cerībām gaida jauno zemessargu bāzi pie Bauskas

Bauskā plāno atjaunot Zemessardzes 3.bataljonu, tāpēc vietvara plāno nodot Aizsardzības ministrijas lietošanai pašvaldībai piederošu īpašumu, kur ierīkot 10 miljonus vērtu bāzi un noliktavas zemessargu vajadzībām.

"Aizsardzības ministrijai ir iecere aptuveni 12 km no Bauskas esošajā Līrumu grants karjerā, Vecsaules pagastā izbūvēt bāzi zemessargiem, tātad - paredzētajam Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljonam," stāsta laikraksta "Bauskas dzīve" redaktore Anita Rozentāle.

"Baušķenieki atbalsta šādu lēmumu, jo savulaik Zemessardzes bataljons Bauskā bija," viņa stāsta.  

Līrumu karjerā pašvaldībai pieder 17,9 hektāri zemes, un Aizsardzības ministrija ir lūgusi novada domi to nodot ministrijas valdījumā.

Tur plānots izbūvēt administratīvās telpas, mācību placdarmus, kazarmas, noliktavas, garāžas transportlīdzekļu izvietošanai un dažādas citas tehniskā nodrošinājuma būves, paredzot arī lauka nometnes vietu.

Pašvaldība atbalsta šo ieceri. Plānots, ka investīcijas varētu būt 10 miljonu eiro vērtībā.

Vietējos iedzīvotājos plāns, par kuru informācija līdz šim bijusi trūcīga, radījis uztraukumu, ka pa apkārtni klīdīšot karavīri, tikšot izbraukāti ceļi un kļūs nepieejama peldvieta. 

Tomēr peldvietu plānots pārvietot citviet, un Zemessardze esot paudusi gatavību piedalīties sporta un atpūtas kompleksa iekārtošanā Mēmeles krastā. 

Savukārt vietējo māju iedzīvotāji cerot, ka Zemessardze salabos blakus karjeram vedošo ceļu, kas bez skādes automašīnām esot izbraucams tikai vasarā. 

"Bauskas dzīve" redaktore norāda, ka pašlaik karjers izskatoties kā purvaina slīkšņa, tāpēc Aizsardzības ministrijas investīcijas būtu tikai vēlamas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti