Dienas ziņas

Amatas novadā koncertu aizvada pustumsā

Dienas ziņas

Stendē atrasts artilērijas lādiņš

Vietējās nozīmes valsts ceļi – katastrofālā stāvoklī

Vietējās nozīmes valsts ceļi katastrofālā stāvoklī

Vietējās nozīmes grants seguma valsts autoceļi ir katastrofālā stāvoklī visā Latvijā. Autovadītājiem ar ironiju nākas atzīt, ka tos kopā tur vien ''ziemas asfalts" - ledus, bet pavasarī vairums no tiem nebūs izbraucami.

Vairumu reģionālo autoceļu ar melno segumu klāj neskaitāmas ielāpu kārtas. Tomēr, salīdzinot ar  valsts vietējas nozīmes grantētajiem ceļiem, tie vēl uzskatāmi par diezgan labiem.

Rundāles novadā satiktie autobusu šoferi teic, ka sliktā stāvoklī ir visi grants ceļi bez izņēmuma, jo to virskārta ir kļuvusi par tādu kā sīku bedrīšu paklāju.

"Greideris jau šad tad nolīdzina, un, ja nav lietus, tad jau ir mazliet labāk," teica autobusa vadītājs Aivars.

Pašreiz gan vairums sīko bedrīšu klāj bezmaksas ''ziemas asfalts'' ledus, bet turpat blakus Bauskas novadā izdangāto ceļu nespēj glābt arī tas. Ceļa segums ir vienkārši pazudis, un ceļš vairāk līdzinās uzartam laukam.

"Es te braukāju ļoti bieži un tur, pabraucot mazliet uz priekšu, kāds ir ceļš... (..). Tur tieši sanāk kalnā augšā braukt, un tas ir vispār neiespējami. (..) Ja ņem vērā, ka mēs valstij maksājam nodokli par auto apmēram 200 eiro par gadu, nu tad..." sūrojās autovadītāji Andris un Juris.

Autovadītāji prognozē, ka daudzu ceļu pilnīga sabrukšana sagaidāma jau pavasarī, bet tā saucamie labākie vēl spēšot izturēt kādu gadu vai divus.

Tikmēr uzņēmumā ''Latvijas Valsts ceļi'' skaidro, ka, lai arī finansējums pēdējos piecos gados ir četrkāršojies, nekādi lielie uzlabojumi nav gaidāmi arī nākamgad.

"Uz nākamo gadu ir paredzēti apmēram 10 miljoni eiro, kas ir paredzēti kapitālieguldījumiem vietējos valsts autoceļos. Par šo naudu tiks sakārtoti apmēram 40  valsts vietējās nozīmes ceļa posmi," sacīja valsts AS ''Latvijas Valsts ceļi'' valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Tikmēr Satiksmes ministrija pēta, kā savu laiku nokalpojušos  vietējas nozīmes autoceļus nodot pašvaldību rīcībā.

"Pašvaldību savienībā izskatīja, ka 30% no šiem ceļiem ir plānots nodot pašvaldībām. Tie ir tādi ceļi, pa kuriem nekursē sabiedriskais transports, kuri neiziet ārpus novada robežām.

Bet, protams, vienkārši ceļa nodošana bez finansējuma jau neko neatrisinās," atzina Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Ar grants vai šķembu segumu Latvijā klāti vairāk nekā 10 000 kilometru vietējās nozīmes autoceļu.                                                                                    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt