Viesģimene – unikāla iespēja kontaktēties ar citvalstu jauniešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Augusta beigās Latvijā ieradīsies ārzemju skolēni, lai piedzīvotu, kā ir dzīvot gadu latviešu ģimenē. Iespēja uz gadu kļūt par viesģimeni, uzņemot skolēnus savās mājās, ir tiem, kuriem piemīt interese par citām kultūrām un vēlme kontaktēties ar jauniešiem no visas pasaules.

Skolēni no ASV, Taizemes, Vācijas un Austrijas pavadīs Latvijā vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu kultūru, tradīcijas un apgūtu latviešu valodu. Lai skolēnu pieredze būtu iespaidiem bagātāka, tiek meklētas ģimenes, kuras vēlas gūt starptautisku pieredzi, uzņemot zem sava jumta kādu no citzemju skolēniem. Programmas „Youth for Understanding” direktore Zane Ezeriņa uzsver, ka viesģimenēm tā ir unikāla izdevība:

„Visforšākā pieredze ir tad, ja ģimenē ir bērni, vai arī, ja vecāki ir izdomājuši konkrēti kādu valodu mācīties, vai viņiem kāda konkrēta valsts interesē, un tad viņi uzņem jaunieti pie sevis, jo tā ir fantastika iespēja šeit pat Latvijā iegūt starptautisku pieredzi.”

Būtiski, lai ieinteresētā viesģimene būtu atvērta jaunam piedzīvojumam, motivēta uzzināt par jaunā ģimenes locekļa zemi un kultūru. Kā sarunā ar Latvijas Radio atzina Ilze, kura dzīvojusi itāļu ģimenē, tad būtiski, lai ārzemju skolēns tiktu uzskatīts par „savējo”:

„Pirmkārt, ģimenēm pašām jābūt pārliecinātām, ka viņas vēlas šo studentu pieņemt, ka ir tam gatavas, un jāspēj šiem studentiem sniegt vajadzīgo uzmanību, jo viņi ir prom no mājām, viņi tomēr jūtas savā ziņā vientuļi. Šīm ģimenēm ir jāspēj veidot spēcīga uzticība un savienība ar šo studentu, jau praktiski kā ar savu ģimenes locekli.”

Taizemietis Pans savu viesģimeni atrada Dobelē, kad divu dēlu mamma Mudīte Sloka izaicināja gan pati sevi, gan savus tuviniekus jauniem piedzīvojumiem. Lai gan Mudīte pati angliski nerunā, viņa stāsta, ka tā nav bijusi problēma, jo Pans drīz vien jau sācis runāt latviski ar savu jauno ģimeni.

„Principā tāda sava veida jaunas saskarsmes - zināt, ko tu vari uzņemties, par sevi pārliecināties. Piemēram, es tagad zinu, jā, es to varu izdarīt. Man nav problēmu, ja ģimenē ienāk vēl viens un es varu izturēties pret viņu tieši tāpat, kā pret saviem bērniem, par ko es pirms tam nedaudz šaubījos. Iepazīt sevi no jauna arī var. Tāpat arī rodas, paliek sakari, iespēja komunicēt arī turpmāk,” secina Mudīte.

Līdzšinējā programmas pieredze rāda, ka apmaiņas studenti labprāt uzņemti viesģimenēs ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos. Ikviens, kas vēlas kļūt par viesģimeni, aicināts sazināties ar „Youth for Understanding Latvija” pārstāvniecību līdz 1.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti