Dienas ziņas

Mājražotāji ar Latvijas garšu izstādē «Rīga Food 2016»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vientuļu robežkontroles punkts pusgadu pēc rekonstrukcijas

Vientuļu robežpārejas punktā pārkāpumi lielākoties saistīti ar nelikumīgi ievestu kravu

Pirms pusgada pēc nozīmīgas rekonstrukcijas atklātajā Vientuļu robežpārejas punktā vidēji mēnesī tiek atklāti desmit pārkāpumi ar nelikumīgi ievestu kravu.

Robežpārejas punktā darbojas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pakļautībā esošā muita. Te lielākā daļa pārkāpumu saistīti ar nelikumīgi ievestu kravu.

“Pārsvarā cenšas nelikumīgi ievest akcīzes preces, tas ir cigaretes, degvielu. Vidēji mēnesī varētu būt ap desmit pārkāpumiem,” atzīst Vientuļu MKP muitas virsuzraugs Andris Aizpurietis.

Lielākoties ceļotājiem ir problēmas ar apdrošināšanu un tehnisko apskati. Pagājušajā gadā bija ļoti daudz pārkāpēju, kas nav veikuši medicīnisko pārbaudi.

Ierodoties Vientuļos, var redzēt, ka robežas šķērsotāju plūsma nav ļoti intensīva – no piecām satiksmes joslām šobrīd izmantotas tikai divas. Kravas auto pagaidām pāri robežai nekursē, jo Krievijas pusē tam nav pielāgota infrastruktūra.

“Lielākā daļa, kas brauc uz Krievijas pusi, brauc uz benzīntanku, kas atrodas uz robežas šķērsošanas Krievijas pusē, vai pakaļ pārtikas produktiem vai kaut kādām saimniecības precēm, kas tieši nav Latvijā.

Vidējs skaits robežšķērsotāju ir ap 10 000 mēnesī,” stāsta Valērijs Vorobjovs "Vientuļu" 2. kategorijas robežkontroles punkta priekšnieks.

90% robežas šķērsotāju ir vietējie iedzīvotāji, kontingents mainās svētku dienās, kad Latvijā vairāk ieceļo Krievijas pilsoņi. 10 000 robežas šķērsotāju mēnesī neesot liels skaits, un pēc Vorobjova domām, šis skaits samazinājies arī jaunās tehnikas un metožu dēļ, ar ko var atklāt pārkāpumus.

Robežapsardzes punktā ir dokumentu viltošanas speciālists, notiek apmācības un lekcijas darbiniekiem, ir arī atsevišķa ēka ar laboratorijām padziļinātai pārkāpumu izmeklēšanai.

“Pārsvarā pārkāpumi saistīti ceļu satiksmes jomā, kas saistīti ar kaut kādiem dokumentiem, kas nav nokārtoti transportlīdzeklim,” stāsta Vorobjovs.

Vientuļu robežas pārejas punkts atrodas Viļakas novadā, un ceļš no turienes ved uz Pitalovu Krievijā. Robežas punktā uzcēla jaunas ēkas, izveidoja piecu joslu satiksmes līniju, kā arī veica robežpārejas punkta modernizāciju. Arī darbinieku skaits palielināts par pusi.

Šobrīd robežas pārejas punkta teritorijā tiek būvēta vēl viena nozīmīga ēka – kravas autotransporta stacionārais skeneris, kas pagaidām ir vienīgais šāda veida un izmēra stacionārais skeneris Latvijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti