Sadaļas Sadaļas

Vienreizējo 200 eiro Covid-19 krīzes pabalstu plāno izmaksāt arī izdienas pensiju saņēmējiem ar invaliditāti

Labklājības ministrija (LM) plāno paredzēt vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksāt arī tiem izdienas pensiju saņēmējiem, kuriem ir noteikta invaliditāte un kuri iepriekš šo pabalstu nav saņēmuši.

Pabalsta izmaksu plānots uzdot iestādēm, kuras piešķir un izmaksā izdienas pensijas – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA), Aizsardzības ministrijai, Militārās izlūkošanas un drošības dienestam, kā arī Satversmes aizsardzības birojam, paziņojumā medijiem informēja Labklājības ministrija.

Par šādām plānotajām izmaiņām likumā Ministru kabineta vēstulē informēs arī Tiesībsarga biroju, kurš iepriekš aicināja novērst nepamatoti atšķirīgo attieksmi pret izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri netika iekļauti Covid-19 pabalsta saņēmēju vidū.

Saeima martā noteica to personu loku, kuriem izmaksā vienreizējo 200 eiro pabalstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai. Izdienas pensijas saņēmēji varēja pabalstu saņemt, ja viņi sasnieguši vecuma pensijas gadus, bet viņiem vecuma pensija nav piešķirta.

Citiem izdienas pensijas saņēmējiem vienreizējo pabalstu netika paredzēts izmaksāt, jo izdienas pensija pēc savas būtības jau ir speciāla sociālā garantija.

Izdienas pensiju piešķir un izmaksā cilvēkiem darbspējīgā vecumā, kuri lielā daļā arī pēc atvaļināšanās no dienesta turpina darba attiecības, norāda ministrija.

Taču starp izdienas pensijas saņēmējiem ir arī cilvēki ar invaliditāti, kuri, jo īpaši ar I un II invaliditātes grupu, ir vieni no vismazāk aizsargātākajām sabiedrības grupām. Tāpēc ministrija uzskata, ka arī tiem izdienas pensiju saņēmējiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, ir jāsaņem vienreizējais pabalsts.

Saskaņā ar VSAA sniegto informāciju tās uzskaitē 2021. gada februārī bija 475 izdienas pensijas saņēmēji vecumā līdz 64 gadiem, kuriem ir noteikta invaliditāte. Savukārt Aizsardzības ministrija ir uzskaitījusi 84 izdienas pensijas saņēmējus ar invaliditāti.

KONTEKSTS:

Covid-19 laika 200 eiro pabalstu senioriem un personām ar invaliditāti sāka izmaksāt 1. aprīlī.

Par pabalsta izmaksu tika lemts, jo ārkārtējās situācijas laikā visas ģimenes sastopas ar sarežģītiem apstākļiem – gan tās, kurās ir mazi bērni, gan seniori, apgādnieku zaudējušas personas un personas ar invaliditāti, it īpaši tās personas ar invaliditāti, kurām ir ļoti smaga invaliditāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt