«Vienotību» draud pamest 15 biedri, ja Vidiņu izslēgs no partijas

Ja «Vienotība» no partijas izslēgs Viļānu novada nodaļas vadītāju Juri Vidiņu, kam tiek pārmesta ziņošana par balsu pirkšanu Latgalē par labu Dzintaram Zaķim, partiju draud pamest arī vismaz 15 Viļānu un tuvējo nodaļu biedri.

Par Vidiņa izslēgšanu «Vienotības» valde lems sēdē pirmdien, bet pats Vidiņš jautājuma skatīšanu aicinājis atlikt vismaz līdz 6.martam, kad pats pēc veiktās muguras operācijas varēs piedalīties sēdē Rīgā.

„Esam saņēmuši informāciju, ka partijas „Vienotības” valde sēdē, kas notiks pirmdien, plāno izslēgt mūsu partijas biedru, Viļānu nodaļas vadītāju  Juri Vidiņu. Sakarā ar to mūsu nodaļas biedri sagatavoja vēstuli valdei ar to – ja Juris Vidiņš tiks izslēgts no partijas, arī mēs – vismaz 15 vai arī visa nodaļa – izslēgsimies no partijas,” sacīja partijas Viļānu nodaļas biedre Inta Brence.

Brence raksturo Vidiņu kā vienu no „godīgākajiem un taisnīgākajiem cilvēkiem un politiķiem, kuram gribētu līdzināties ikviens no mums”. Viņa arī pauž atbalsta Vidiņa rīcībai.

Savukārt pats Juris Vidiņš par savas nodaļas biedru apņemšanos izstāties no «Vienotības» iebilst, drīzāk aicinot apvienoties Rēzeknes novada nodaļā, tādējādi to stiprinot.

„Uzrakstīju e-pasta vēstuli, tanī skaitā Loskutovam, jo viņš ir mūsu nodaļas biedrs, aicināju no partijas nekādā gadījumā nestāties ārā, bet pēc manas izslēgšanas apvienoties ar Rēzeknes novada nodaļu, lai izveidotu spēcīgu nodaļu – tur mēs būtu kādai 50 un varētu kārtīgi strādāt,” saka Vidiņš.

Juris Vidiņš par nodaļas biedru apņemšanos izstāties no «Vienotības»

Ziņots, ka „Vienotības” valde pirmdien lems, vai  Juris Vidiņš par ilgstošu partijas tēla graušanu ir jāizslēdz no partijas. To valdei rekomendēja Ētikas komisija.

Pēc šāda komisijas lēmuma no tās izstājās komisijas loceklis Jānis Egliņš. Viņš norādīja, ka viņam šāds lēmums neesot bijis pieņemams, jo viņš to redzot kā vienu no notikumiem garā ķēdē, kas vedot uz izrēķināšanos ar partijas biedriem, kuriem ir atšķirīgs viedoklis.  

Egliņš norādīja, ka Vidiņa gadījums kārtējo reizi izgaismo atšķirīgu viedokļu izskaušanu partijā. „Es negrasos kļūt par instrumentu partijas valdes rokās,” teica Egliņš. Viņš atzina, ka vērtēs, vai palikt partijā – tas atkarīgs no balsojuma par Vidiņu partijas valdē.

Vidiņš ir gaidījis lēmumu par izslēgšanu no partijas, bet pats izstāties gan negrasās. Tiesa, par aizvadītās piektdienas vakarā "Vienotības" Ētikas komisijas lemto ir pretrunīgas ziņas. Sākotnēji izskanēja, ka komisija rekomendējusi Vidiņa izslēgšanu. Turklāt vairāki Rēzeknes nodaļas biedri apgalvo, ka nav parakstījušies par partijas biedra sodīšanu. Savukārt vēlāk paziņots, ka lēmums nav pieņemts.

Vidiņš martā plāno doties uz Rīgu, lai izrunātos ar partijas Ētikas komisiju un valdi. Taču jau tagad ir vairāki biedri, kuri ir pret Vidiņa izslēgšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt