Dienas ziņas

Aktīvi balso arī Latvijas pilsoņi Īrijā

Dienas ziņas

Latgalē vēlēšanās viszemākā aktivitāte

Vienotība izvērtē rezultātus

«Vienotības» valde pauž atbalstu trīs partiju koalīcijai

"Esmu demokrātisks cilvēks un respektēju vēlētāju izvēli," komentējot vēlēšanu rezultātus, uzsver "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa, kura saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem jaunajā parlamentā nav pārvēlēta. Taču nākamo valdību vajadzētu veidot trīs līdzšinējām koalīcijas partijām Laimdotas Straujuma vadībā - sestdien pirmajā valdes sēdē pēc aizvadītajām vēlēšanām lēma partija “Vienotība”.    

Āboltiņa  pauda viedokli, ka esošā koalīcija un arī "Vienotība" uzvarējusi šajās vēlēšanās. "Vienotība" pārrāvusi šo "trīs vēlēšanu ciklu", jo esot valdījis uzskats, ka viena partija nevar būt trīs reizes pēc kārtas valdošā partija, piebilda politiķe.

„Ir vēlētājs izdarījis savu izvēli un varu atkārtot – esmu demokrātisks cilvēks un respektēju vēlētāju izvēli. Un saku paldies ikvienam vēlētājam, kurš aizgāja uz vēlēšanām un nobalsoja par Latvijas ģeopolitisko izvēli,” sacīja Āboltiņa.

Solvita Āboltiņa

„Vienotība” arī norāda, ka neredz iemeslu, lai mainītos tās vadība. Decembrī gan beidzas Āboltiņas pilnvaras partijas priekšsēdētājas amatā.  

„Vienotības” domes priekšsēdētāja Sandra Kalniete uzsvēra, ka par partijas vadības maiņu netiks lemts ātrāk kā gada nogalē gaidāmajā kārtējā kongresā: „Valdes sēdē mēs visi vienprātīgi novērtējām to milzīgo ieguldījumu, ko Solvita Āboltiņa devusi partijas attīstībai, mūs apvienojot un padarot par lielu un ietekmīgu politisko spēku. Mēs novērtējām Laimdotas Straujumas lielo ieguldījumu šajā kampaņā. Mēs esam uzvarējuši – mums ir trīs mandāti vairāk. Mēs neredzam nekādu iemeslu, lai mums kaut kas mainītos partijas vadībā.”

„Vienotības” domes priekšsēdētāja Sandra Kalniete

"Vienotība" ir gatava pat zvērēt, ka svētdien par amatiem nav ticis runāts, taču saskaņā ar vairāku avotu LTV apstiprināto informāciju, tomēr

izskanējušas trīs prioritātes – ārlietas, iekšlietas un  tieslietas. 

Jau ziņots, ka 12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt sešiem politiskajiem spējiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti