Panorāma

Policija aicina nebūt vienaldzīgiem

Panorāma

Latvijā sākas kūlas dedzināšanas sezona

“Vienotība” tomēr neizslēdz Vidiņu

«Vienotības» valde «iesaldē» Vidiņa izslēgšanas jautājumu, pagaidām nelems arī par Egliņu

Partijas „Vienotība”  valde pagaidām nelems par Rēzeknes nodaļas biedra Jura Vidiņa izslēgšanu no partijas. Arī partijas Ētikas komisijas ierosinājumu izslēgt no partijas bijušo komisijas biedru Jāni Egliņu valde pagaidām nevērtēs.

Visticamāk, “Vienotības” biedra Jura Vidiņa negaidītā publicitāte likusi partijai  „iesaldēt” lēmumu par viņa izslēgšanu. Tagad atbrīvošanās no Vidiņa vairs neesot partijas politiskās darba kārtības jautājums.

 „Vienotības” valdei pirmdien vajadzēja lemt par tās biedra Jura Vidiņa izslēgšanu no partijas, taču pēdējo nedēļu publicitāte presē un otrdien vakarā gaidāmā lielā intervija LTV raidījumā “Viens pret vienu”, visticamāk, lika mainīt sākotnējos nodomus.

Pirmdien pēc 15 minūšu lemšanas partijas valdes sēdē, „Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa paziņoja, ka Vidiņa darbības vērtēšana tiek iesaldēta. 

Vidiņa darbības izvērtēšana partijā „nav Latvijas šī brīža politiskās dienaskārtības jautājums”, norādīja „Vienotības” valde, nolemjot šobrīd neskatīt Ētikas komisijas virzīto jautājumu par Vidiņa darbības vērtēšanu un "iesaldējot" šī jautājuma tālāku risināšanu.

„Valdes uzdevums ir Laimdotas Straujumas vadītās valdības stiprināšana, saglabājot tās lemtspēju un efektīvu darbību valsts un sabiedrības interesēs. Šis nav brīdis, kad „Vienotība” varētu atļauties jautājumus, kas skar ikvienu ģimeni Latvijā, atlikt "otrajā plānā", tā vietā par prioritāru izvirzot iekšējo domstarpību risināšanu,” teikts valdes paziņojumā medijiem.

„Šobrīd gan saspringtā un satraucošā ģeopolitiskā situācija, gan aktuālie iekšējās drošības un tautsaimniecības izaugsmes jautājumi ir tie, kuru risināšanai pievēršama visnopietnākā uzmanība. „Vienotības” kā koalīcijas vadošās partijas pienākums ir turpināt darbu gan pie enerģētiskās neatkarības stiprināšanas un gāzes tirgus liberalizācijas, gan valsts ekonomikas stabilizācijas, preventīvi novēršot iespējamus Krievijas agresijas un Ukrainas teritorijas daļas aneksijas radītos satricinājumus pašmāju eksportējošajiem uzņēmumiem un valsts tautsaimniecībai kopumā,” skaidroja valde.

 „Ir politiski bezatbildīgi pieļaut, ka šo jautājumu efektīvu risināšanu aizēno valstiski un politiski maznozīmīgu tēmu un organizācijas iekšējo nesaskaņu nonākšana publiskajā dienaskārtībā,” teikts valdes paziņojumā.  

Tikmēr „Vienotības” Ētikas komisija par neslavas celšanu aicina no partijas izslēgt  Jāni Egliņu, kurš publiski kritizējis gan nodomu izslēgt Vidiņu, gan partijā notiekošo. Taču arī Egliņa izslēgšana pagaidām vēl netiks vērtēta.  

Komisija secināja, ka „Egliņš pauda asus, neiecietīgus viedokļus plašsaziņas līdzekļos, pārkāpa Ētikas kodeksu un asā, tīšā veidā organizēja partijas rindu šķelšanu”, turklāt arī Egliņš pauda nepieņemamus izteikumus tviterī.

Ētikas komisija kopumā arī aicināja „partijas publiskus politiķus un amatpersonas atturēties no sociālā tīkla twitter.com lietošanas”.

Komisija secināja, ka Egliņš arī pārkāpa noteikumu par balsojuma konfidencialitāti, sniedzot ziņas plašsaziņas līdzekļiem par Vidiņa izslēgšanas jautājumu, „kas ir nesavienojami ar biedra statusu”; ka pārkāpis partijas statūtu normu par koleģialitātes ievērošanu, veicinot šķelšanos.

Egliņš savukārt ironiski komentēja, ka to var uztvert kā komplimentu, ka viņam piemīt tādas spējas, tomēr viņa teiktais bija aicinājums domāt un skatīties, vai „Vienotība” joprojām pastāv uz tiem ideāliem, uz kuriem tā tika dibināta.

„Tas neapšaubāmi ir domāts kā trauksmes zvans partijas biedriem un partijas vadībai,” atzina Egliņš.


Tāpat viņš apsveica valdes pirmdienas lēmumu turēties pie svarīgākiem dienaskārtības jautājumiem, nevis pie savstarpējas izrēķināšanās, un pauda cerību, ka šis lēmums būšot ilglaicīgs.

Jau ziņots, ka partijas valde pirmdien vērtēja, vai Juris Vidiņš par ilgstošu partijas tēla graušanu ir jāizslēdz no partijas. To valdei rekomendēja Ētikas komisija.

Pēc šāda komisijas lēmuma no tās izstājās komisijas loceklis Jānis Egliņš. Viņš norādīja, ka viņam šāds lēmums neesot bijis pieņemams, jo viņš to redzot kā vienu no notikumiem garā ķēdē, kas vedot uz izrēķināšanos ar partijas biedriem, kuriem ir atšķirīgs viedoklis.  Viņš arī atzina, ka vērtēs, vai palikt partijā – tas atkarīgs no balsojuma par Vidiņu partijas valdē. 

Savukārt par Egliņa iespējamo izslēgšanu no partijas iepriekš lēma „Vienotības” Jaunatnes organizācijas Ētikas komisija, kura izšķīrās neieteikt valdei viņu izslēgt. „Vienotības” Ētikas komisija lūgusi partijas jauniešu organizāciju vērtēt Egliņa palikšanu partijā, jo  viņš komisiju nodēvējis par izrēķināšanās instrumentu un komisija nevēlas būt interešu konfliktā.

Tikmēr  15 partijas biedri ir pauduši gatavību pamest partiju, ja Vidiņš tiks izslēgts

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt