Dienas ziņas

Būs vajadzīgs datu aizsardzības speciālists

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Vienotības» Saeimas frakcijā ievēl vietniekus

«Vienotības» Saeimas frakcijā ievēl divus vietniekus – Upenieku un Dālderi

Politiski raibajā Saeimas “Vienotības” frakcijā ievēlēti priekšsēdētāja vietnieki. Ievērību šis process iemantojis ar to, ka caur šiem amatiem tiek īstenots mēģinājums nodrošināt stabilitāti frakcijā. Viens vietnieks būs Jānis Upenieks, otrs – jaundibinātā politiskā spēka “Kustības “Par!”” pārstāvis Ints Dālderis.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja amatā jau pērnā gada nogalē ievēlēja partijas “Vienotība” biedru Hosamu Abu Meri. Tādējādi vadošajos amatos frakcijā būs pārstāvēti dažādu grupu pārstāvji. Pašlaik no pašas “Vienotības”  frakcijas 22 deputātiem  vien desmit ir "Vienotības" partijas biedri.

Abi vietnieki ievēlēti vienbalsīgi. Frakcija arī izstrādājusi jaunu nolikumu, kas noteiks “Vienotības” frakcijā ietilpstošo dažādo politisko spēku sadarbību. Hosams Abu Meri pastāstīja, ka domstarpības frakcijā turpmāk vispirms apspriedīs frakcijas prezidijs, kurā ir pārstāvji no dažādiem politiskajiem spēkiem, kas ir pārstāvēti “Vienotības” frakcijā.

Abu Meri: Jautājumus “Vienotības” frakcijā risinās prezidijs
00:00 / 00:34
Lejuplādēt
“Mēs satiksimies par jautājumiem, par kuriem ir nepieciešamas konsultācijas un diskusija. Prezidijā ir frakcijas priekšsēdētājs, divi vietnieki un [var piedalīties] jebkurš frakcijas loceklis, kas gribētu nākt ar savu risinājumu vai savām idejām, vai problēmām. Viņš nāk pie mums un mēs kopā sēdēsim un atrisināsim,” sacīja Abu Meri.

Tas  joprojām neizslēdz viedokļu atšķirību, tomēr frakcijas vadītājs ir pārliecināts, ka disciplīnu nebūšot problēmu ievērot: “Vislabākā metode, kā varam strādāt kopā, ir frakcijas nolikums, cieņa vienam pret otru un diskusijas. Un es jau paņēmu no “Kustības “Par!”” pārstāvja goda vārdu, ka strādāsim konstruktīvi. Līdz ar to es neredzu nekādu problēmu.”

Arī par vietnieku ievēlētais Dālderis uzsver spēju sadarboties frakcijā: “Viedokļi atšķīrušies arī agrāk, bet šī saskaņošana bija tikai te, frakcijas sēdē, un šie jautājumi bieži vien arī palika līdz galam neizdiskutēti. Un bija atsevišķi gadījumi, kad deputāti nāca ar saviem īpašiem viedokļiem. Šobrīd es uzskatu, ir svarīgi parādīt, ka mēs spējam strādāt kopā, esam spējīgi sadarboties sarežģītu jautājumu risināšanā un mēģināsim to realizēt.”

Ziņots, ka vadības pārvēlēšana frakcijā notiek pēc tam, kad deputāta amatu nolēma atstāt līdzšinējā “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Pēdējā Saeimas sēde viņai bija jau pērn, bet trešdien, 10.janvārī, bija noslēdzošā darba diena komisijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt