«Vienotības» Rīgas mēra kandidāts Ķirsis sola mazināt transporta biļešu cenas un meklēt investīcijas

Pašlaik galvaspilsētā opozīcijā esošās partijas “Vienotība” mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis savā programmā sola aktīvi piesaistīt investīcijas pilsētai, celt jaunas mājas rīdziniekiem, atlaist nemākulīgus pašvaldības uzņēmumu vadītājus un gandrīz uz pusi samazināt sabiedriskā transporta biļešu cenas.

Ķirsis trešdien, 18.janvārī, partijas Rīgas nodaļā prezentēja savu piedāvājumu pašvaldību vēlēšanās un uzsvēra, ka pilsētai jākļūst pieejamākai, interesantākai, tai jāspēj pelnīt, nevis audzēt parādus, un nav nekādu šķēršļu, lai to īstenotu.

Ķirsis piedāvāja vairāku punktu vīziju, un viens no viņa plāniem paredz samazināt Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenas no 1,15 eiro līdz 0,6 eiro visiem rīdziniekiem.

Ķirsis skaidroja, ka to var panākt, atsakoties no pašreizējās e-talona apkalpošanas sistēmas, kas pilsētai izmaksā pārāk dārgi. Mainot to uz citu, lētāku sistēmu, pilsēta varētu ietaupīt 18 miljonus eiro gadā, bet biļešu cenu samazināšanai būtu nepieciešama dotācija “Rīgas satiksmei” 15 miljonu eiro apmērā.  

Vēl viena Ķirša iecere ir atbalstīt māju siltināšanu, četros gados nosiltinot vismaz 300 mājas.  Tāpat viņš vēlas risināt bērnudārzu rindu problēmas, uzbūvējot vismaz trīs bērnudārzus rajonos, kur tie visvairāk nepieciešami, un palielinot atbalstu vecākiem, kuru bērni netika pašvaldības bērnudārzā un apmeklē privāto iestādi, no 173 eiro mēnesī līdz 250 eiro.  

Ķirsis arī norādīja, ka pilsētai būs aktīvāk jāremontē ielas, savukārt mājokļu problēmu risināšanai viņš piedāvā īstenot publiskas un privātas partnerības projektu, piesaistot nekustamo īpašumu attīstītājus, kas uzbūvētu par savu naudu jaunas mājas, bet pašvaldība garantētu dzīvokļu īri šajās mājās.  

Tapāt “Vienotības” mēra amata kandidāts norādīja, ka pilsētā liela problēma ir korupcija un neefektīva pašvaldības uzņēmumu pārvaldība, ko, viņaprāt, varētu atrisināt, nomainot uzņēmumu, piemēram, “Rīgas namu pārvaldnieka” vadību pilnībā, piesaistot personāla atlases kompāniju, kas atrastu strādāt gribošus un kompetentus vadītājus.  

Ķirsis atzina, ka daudzas viņa idejas var īstenot, taupot līdzekļus, bet tomēr vajadzēs arī papildu izdevumus no budžeta. Tāpēc budžeta ieņēmumus viņš plāno palielināt, aktīvi strādājot pie investīciju piesaistes, kas radītu jaunas darba vietas pilsētā.

 Jau ziņots, ka no “Vienotības” pašvaldību vēlēšanās Rīgā mēra amatam izvirzīts Vilnis Ķirsis, bet iespaidīgu vēlēšanu kampaņu no “Vienotības” pašvaldību vēlēšanās var negaidīt. Plānus par priekšvēlēšanu kampaņām sagrāva lēmums par valsts finansējuma atņemšanu partijai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt