«Vienotības» līderis neredz pamatu pārsaukt Saeimas frakciju

Lai gan partijas “Vienotība” Saeimas frakcijā no 22 deputātiem šī politiskā spēka biedri ir tikai desmit, partijas līderis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens neredz pamatu mainīt tās nosaukumu.

Partija "Kustība "Par!"" rosināja mainīt "Vienotības" Saeimas frakcijas nosaukumu, kā arī vienoties par jaunu frakcijas darba modeli. Ašeradens intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” atzina, ka frakcijā pašlaik ir tikai desmit “Vienotības” biedri, taču viņš neredz pamatu pārsaukt frakciju. Turklāt parlamentā neesot šādas tradīcijas mainīt frakciju nosaukumus.

Attiecībā uz situāciju partijā viņš pauda – nav indikāciju tam, ka pašlaik būtu nepieciešams ārkārtas kongress. Daudz svarīgāk šobrīd esot vienoties par modeli, kā partijā strādāt. Līdz šim tā koncentrējās uz viena cilvēka politiku, bet tagad Ašeradens vēlas komandas darbu.

Skaidrojot lēmumu izslēgt no partijas tās kādreizējo līderi Solvitu Āboltiņu, Ašeradens norādīja, ka paraugoties uz situāciju “Vienotībā” no vadītāja pozīcijas, tā likās neakceptējama. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka iepriekš bijuši gadījumi, kad, redzot problēmas “Vienotībā”, viņš pats klusējis.

Pilnu raidījumu "Viens pret vienu" ar Arvilu Ašeradenu iespējams noskatīties šeit:

Jau ziņots, ka iepriekš par „Vienotības” priekšsēdētāju ievēlētais Arvils Ašeradens nolēma nolikt ekonomikas ministra pilnvaras, lai atgrieztos Saeimā kā frakcijas vadītājs. Tas partijā raisīja domstarpības par pēcteci ekonomikas ministra amatā. Izskanējuši teju desmit kandidātu vārdi, no tiem īpaši izcelti četri.

Taču novembra sākumā “Vienotības” valde nolēma, ka Ašeradens tomēr paliks ekonomikas ministra amatā. Savukārt līdzšinējo Saeimas frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu nolemts izslēgt no partijas.

Āboltiņa partijas vadību vainoja frakcijas viedokļa ignorēšanā un pārmetumus par intrigām noraidīja. Viņa partijas ģenerālsekretāram Artim Kamparam pārmeta iespējamās intereses ekonomikas ministra izvēles procesā, svētdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Iepriekš kļuva zināms, ka Āboltiņa drīzumā plāno aiziet no Saeimas un atgriezties darbā Ārlietu ministrijā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti