«Vienotības» iekšējās diskusijas: Jaunpienācēji koalīcijā nav vēlami

Valdošā partija „Vienotība” nesteidzas paplašināt koalīciju ar divām parlamentā pirmo reizi iekļuvušajām partijām – Latvijas Reģionu apvienību un „No sirds Latvijai”, saglabājot sadarbību ar Nacionālo apvienību un Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS). Turklāt „noairēt” jaunpienācējus varētu ar koalīcijas partneru rokām.

Viens no „Vienotības” līderiem, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs stāstīja, ka „Vienotība” sākotnēji vēlas runāt ar koalīcijas partneriem, bet Nacionālā apvienība (NA) vēlas pārrunāt iespēju sadarboties arī ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA),  ko „konsultācijās varam pārrunāt”. „Vienotība” vēlas dzirdēt NA viedokli par šo jautājumu un gatava to apspriest, pauda Rinkēvičs.

Edgars Rinkēvičš: Par koalīcijas sarunām un vēlmi piesaistīt LRA

Iekšējās diskusijās gan „Vienotība” apspriež iespēju panākt, lai ar koalīcijas partneru rokām „noairētu” abu jauno partiju dalību koalīcijā. Iekšējās diskusijās „Vienotība” spriež, ka ZZS jāpārliecina, ka Latvijas Reģionu apvienība ir konkurējošs spēks, kas pretendē pārstāvēt reģionus un novadus, tāpēc nevajadzētu tai ļaut tikt pie varas un audzēt spēku.

Turklāt arī priekšvēlēšanu periodā LRA izvēlējusies pozicionēties kā ZZS oponents. 

Savukārt Ingunas Sudrabas partija „No sirds Latvijai”  jau paudusi gatavību strādāt  konstruktīvā opozīcijā, un nopietnas sarunas ar šo partiju pagaidām nav plānotas.  

Arī Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis pirmdien pēc apvienības pirmās valdes sēdes pēc 12.Saeimas vēlēšanām sacīja, ka šobrīd neesot nekāda pamata koalīciju paplašināt, tomēr ZZS ir gatavi uzklausīt arī NA argumentus, kāpēc tas būtu jādara.

Jau ziņots, ka 12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.    

Pašreizējās valdošās koalīcijas politiķi jau sestdienas vakarā paziņoja, ka nākamās valdības kodols jāveido esošajām varas partijām – „Vienotībai”, Zaļo un Zemnieku savienībai un Nacionālajai apvienībai, taču nav izslēgta arī sadarbība ar politikas jaunpienācējiem Latvijas Reģionu apvienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti