Panorāma

Rīgas pilī sāk apdares darbus

Panorāma

Igaunija piesaista kvalificētu ārvalstu darbaspēku

Prezidenta amatam virza Egilu Levitu un Sergeju Dolgopolovu

«Vienotībai» prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā būs brīva izvēle starp Vējoni un Levitu

Lai gan iepriekš koalīcijas vadošā partija “Vienotība” pauda atbalstu Zaļo un Zemnieku savienības  Valsts prezidenta amata kandidātam – aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (ZZS), pēc Nacionālās apvienības lēmuma izvirzīt šim amatam juristu Egilu Levitu “Vienotības” frakcijai tomēr būs brīvais balsojums.

 Koalīcijas apņemšanās vienoties par kopīgu kandidātu Valsts prezidenta amatam nu jau oficiāli ir cietusi neveiksmi.  

Nacionālās apvienības frakcijas un valdes sēdes lēmums tika pieņemts bez domstarpībām – par Valsts prezidentu būtu jākļūst tiesību ekspertam Egilam Levitam, paziņoja viens no partijas līderiem Raivis Dzintars.

Jau šobrīd atbalstu Levitam ir apsolījis vismaz viens opozīcijas pārstāvis – „No sirds Latvijai” deputāts Ringolds Balodis. Viņš skaidroja, ka šo lēmumu nopietni izvērtējis, jo nav šaubu, ka “tik nacionāls, korekts un zinošs varētu būt labākais Latvijas prezidents šim konkrētajam laikam”.  

Solījumu parakstīt Levita izvirzīšanas iesniegumu ir devusi arī „Vienotības” deputāte Lolita Čigāne.

Partijas vadītāja Solvita Āboltiņa pauda sarūgtinājumu gan par to, ka netiek pildīta pirmdienas apņemšanās atbalstīt Vējoni, gan par koalīcijas nespēju vienoties.

“Šajā situācijā, manuprāt, iestājas dažu politologu minētā dubultā morāle, jo pirmajā kārtā prezidentu neievēlēs un otrajā kārtā prezidentu ievēlēs ar opozīcijas balsīm, kas ir ļoti skumji,” sacīja Āboltiņa.

““Vienotībā” visdrīzāk būs iespēja balsot par vienu vai otru kandidātu un  tad, ja paliks viens no viņiem, visa frakcija balsos par to, kas būs ieguvis vairāk balsu,” skaidroja Āboltiņa.  

Kopumā šobrīd prezidenta amatam ir izvirzīti četri kandidāti. Oficiāli savu kandidātu – Sergeju Dolgopolovu – ir nosaukusi arī „Saskaņa”. Jau ziemā par apņemšanos kandidēt paziņoja Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis Mārtiņš Bondars. Savukārt „No sirds Latvijai” kopsapulcē tika lemts virzīt šim amatam Saeimas sekretāru Gunāru Kūtri, tomēr frakcija gala lēmumu, vai tā rīkosies, vēl nav pieņēmusi, atzina tās deputāts Romāns Mežeckis. 

Jau ziņots, ka pašreizējais prezidents Andris Bērziņš aprīļa pirmajā pusē pavēstīja par nekandidēšanu uz Valsts prezidenta pilnvaru otro termiņu.

Pirmdien Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) uz Valsts prezidenta amatu nolēma virzīt aizsardzības ministru Raimondu Vējoni. Atbalstu Vējonim pauda arī koalīcijas vadošā partija "Vienotība".

Parlamentā opozīcijā esošā partija "No sirds Latvijai" par savu kandidātu nosaukusi partijas pārstāvi Saeimas deputātu Gunāru Kūtri, savukārt Latvijas Reģionu apvienība - partijas līderi Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru.  

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima. Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā plānotas maija beigās, jūnija sākumā. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti