Dienas notikumu apskats

Par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos ieceļ Sanitu Diku-Bokmelderi

Dienas notikumu apskats

Par "Saskaņas" ņemšanu valdībā "Rīdzenes sarunās" Lembergs "blefojis"

„Vienotība” valdības sēdē nebloķēs ievadāmo ķīmij-terapijas zāļu centralizētu iepirkšanu

«Vienotība» valdības sēdē nebloķēs ieceri par ķīmijterapijas zāļu centralizētu iegādi

„Vienotība” šonedēļ valdības sēdē nebloķēs ieceri par ievadāmo ķīmijterapijas zāļu centralizētu iepirkšanu. Gala lēmumu partijas pārstāvji pieņems valdības sēdes laikā. Paredzēts, ka jaunā sistēma pacientiem atvieglos ķīmijterapijas zāļu saņemšanu: viņiem vairs nebūs pašiem jāpērk zāles aptiekās un jānogādā tās Onkoloģijas centrā.

Pagājušās nedēļas sākumā valdība atlika jautājuma izskatīšanu par ievadāmo ķīmijterapijas zāļu centralizētu iegādi. Paredzēts, ka valdība lems par to otrdien, 19.decembrī.

Savukārt pirmdien, 18.decembrī, koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē par šo jautājumu politiķi neesot runājuši. „Nē, tur viss virzīsies atbilstoši, kā ir nolemts. Koalīcijā par šo nerunājām,” norādīja Zaļo un Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Pagājušajā nedēļā „Vienotība” lūdza jautājumu atlikt, skaidrojot, ka tas valdības dienaskārtībā bija parādījies pēdējā brīdi. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis („Vienotība”) skaidro, ka arī partijas iekšienē šis jautājums radīja diskusijas: „Šodien valdē diskutējot, mēs arī uzklausījām varbūt vairākus viedokļus. Bet kopumā tomēr sapratām, ka mēs nebloķēsim, nebremzēsim šī jautājuma virzīšanu uz priekšu. Rīt Ministru kabinetā mēs pieļaujam, ka būs diskusija par to, arī uzklausīt argumentus, kas varbūt ir pret šādu centralizēto sistēmu. Attiecīgi sēdes laikā jau diskusiju rezultātā mēs attiecīgi varētu tad atbalstīt kā politiskā partija vai nu vienu, vai otru. Proti, vai likt šķēršļus tādā veidā, ka tomēr iebilst, ja ir argumenti, vai atbalstīt esošo risinājumu.”

Kozlovskis norādīja, ka partija neiebilst pilnībā pret jaunas kārtības ieviešanu. Tomēr valdības sēdes laikā klausīsies pretēju viedokļu paudējos. Turklāt viņš zinot, ka Latvijas Ārstu biedrība ir iebildusi pret šo ieceri.

Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis vēl septembrī bija paudis savas bažas par centralizētu ķīmijterapijas zāļu iepirkšanu: „Ja Latvijas valsts kaut ko dara centralizēti un mēģina iepirkt kaut ko vairumā, tad tas vienmēr beidzas ar divām lietām. Pirmkārt, ir iepirkuma konkurss, kurā ir iepirkuma apstrīdēšana. Bet vissmagākais ir tas, ka tas ir ārprātīgs korupcijas risks.”

Kozlovskis valdības sēdes laikā vēloties pārliecināties, ka jaunā sistēma tiešām palīdzēs pacientiem: „Pamatideja ir tāda – vai jaunā sistēma, centralizētā sistēma atvieglos dzīvi pacientiem, kas slimo ar šo slimību, vai ir tomēr pretargumenti, kas padarīs to sarežģītāku pacientam.

Tā ideja ir pārliecināties rīt sēdē, ka jaunā sistēma varbūt atvieglo nevis pašas veselības sistēmas darbību, birokrātisko procedūru, bet tā tiešām ir vērsta uz to, lai pacientam būtu labāk arī varbūt perspektīvā un nākotnē.”

Paredzams, ka otrdienas valdības sēdē par šo jautājumu būs plašas diskusijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti