«Vienotība» piedāvā pašas iepriekš balsojumā noraidīto ieceri par Muitas un Finanšu policijas apvienošanu

Lai gan pirms nedēļas partija “Vienotība” balsoja pret likumu grozījumiem, kas paredzēja apvienot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policiju un Muitas policiju, nu politiskais spēks ar šādu priekšlikum vērsies Saeimā. Atšķirībā no noraidītajiem grozījumiem jaunā iecere gan neparedz noteikt izmeklēšanas iestādes funkcijas Iekšējās drošības dienestam.

Paziņojumā medijiem “Vienotība” skaidro, ka ar Saeimā iesniegtajiem grozījumiem likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” un Kriminālprocesa likumā, kas paredz apvienot Finanšu un Muitas policiju, tiek labotas juridiskās nepilnības pirms nedēļas noraidītajos priekšlikumos, ko bija izstrādājusi Finanšu ministrijas (FM).

Partija norāda, ka saskaņā ar FM ieceri Iekšējās drošības daļa tiktu veidota kā represīvu izmeklēšanas struktūru, kuras pilnvaras un funkcijas pielīdzināmas izmeklēšanas iestādes funkcijām, vienlaikus nododot to paša VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā. “Situācijā, kad VID ģenerāldirektors vada abu dienestu darbu, iestādei izmeklējot pašai savus pārkāpumus, nevar tikt nodrošināta objektīva izmeklēšana, kā arī jārēķinās ar iespējamiem iekšējās korupcijas riskiem,” norāda “Vienotība”.

Nu “Vienotība” uzsver VID Finanšu un Muitas policijas apvienošanas nozīmi, lai samazinātu izmeklēšanas iestāžu skaitu un veicinātu VID uzdevumu efektīvu izpildi, optimizētu un centralizētu VID struktūrvienības.

Jau ziņots, ka Saeima 22.septembrī noraidīja likumu grozījumus, kas paredzēja apvienot VID Finanšu policiju un Muitas policiju, kā arī noteikt izmeklēšanas iestādes funkcijas Iekšējās drošības dienestam, kas būtu pakļauts VID vadītājam.  “Vienotība” noraidot šo risinājumu, atsaucās uz juridiskiem šķēršļiem.

Zaļo un zemnieku savienība gan pauda cerību, ka līdz gada beigām tomēr izdosies vienoties ar koalīcijas partneriem un apstiprināt VID reformu. Tikmēr ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzskata, ka VID  Iekšējās drošības biroja pārraudzību varētu nodot Finanšu ministrijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt