Dienas notikumu apskats

ST mediķu pagarinātā darba laika atalgojumu atzīst par neatbilstošu Satversmei

Dienas notikumu apskats

Ēnu ekonomikas īpatsvars pieaudzis līdz 22%

"Vienotības" deputāti neatbalstīs neuzticības izteikšanu Čakšai

«Vienotība» neatbalstīs neuzticības izteikšanu Čakšai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti neatbalstīs opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības rosināto neuzticības izteikšanu veselības ministrei Andai Čakšai (Zaļo un Zemnieku savienība). To pēc trešdienas tikšanās ar veselības ministri uzsvēra „Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

Deputāti kritizēja ministri, bija asas diskusijas, jautājumi bija atklāti un asi, bet frakcija neatbalstīs ministres demisiju, norādīja Abu Meri.

Trešdien „Vienotības” Saeimas frakcijas sēdē deputāti uzklausīja Andas Čakšas skaidrojumus par e-veselības nedienām un iemesliem, kādēļ valsts budžeta līdzekļi obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanai nepieciešamās datu bāzes izveidei pieprasīti tikai tagad, uzsvēra „Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

No viņa teiktā noprotams, ka deputātus nav īsti pārliecinājuši ministres skaidrojumi, ka datu bāzes izveidei vajadzīgos gandrīz 2 miljonus eiro neesot bijis iespējams paredzēt šā gada budžetā, jo Saeima vēl tikai skatījusi Veselības aprūpes finansēšanas likumu.

Frakcijas vadītājs sacīja, ka deputātiem nav pārliecības, ka tiešām 1.janvārī viss būs kārtībā ar šo datu bāzi, bet ministre viņiem apliecināja, ka jau 1.septembrī sistēmu  sāks testēt.  

Čakša arī uzstāja, ka šā gada budžeta veidošanas laikā vēl nebija iespējams precīzi aprēķināt datu bāzes izveides izmaksas, jo neesot bijis zināms, kuras iedzīvotāju kategorijas tiks iekļautas valsts apdrošināto personu klāstā.

Ministre atgādināja, ka lēmumu par visām grupām, kuras apdrošinās valsts, pieņēma decembra beigās, līdz ar to darbu pie tāmes varēja sākt tikai pašā pagājušā gada nogalē – šī gada sākumā. Ministre norādīja, ka bija zināms, ka finansējums būs nepieciešams.  

KONTEKSTS:

Plānots, ka jaunā veselības apdrošināšanas sistēma, kas paredz, ka tiesības uz pilnu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu klāstu ir tikai tiem iedzīvotājiem, kas maksā sociālās iemaksas vai ir iekļauti valsts apdrošināto personu klāstā (21 grupa), pilnā apmērā sāks darboties no nākamā gada 1. janvāra. Lai sistēmu ieviestu, ir nepieciešams izveidot datu bāzi, kura pēc apjoma būšot pielīdzināma e-veselības sistēmai.  

Valdība 8.maijā atļāva piešķirt Veselības ministrijai (VM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem finansējumu līdz 1 852 483 eiro, lai nodrošinātu Veselības aprūpes finansēšanas likumā minētās veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzes izveidi un uzturēšanu. Lielākā daļa - 1 634 270 eiro - paredzēti veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzes izveidei. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti