Dienas ziņas

Kocēnu novada domē «nulles» datori

Dienas ziņas

Ļaudonā atklāts hokeja laukums

«Vienotība» kongresā spriež par nāktoni

«Vienotība» kongresā spriež par nākotni

Vai “Vienotība” līdz ar premjera Valda Dombrovska atkāpšanos zaudēs vēlētāju atbalstu? Sestdien notiekošajā partijas kongresā izskanēja, ka “Vienotībai” šis būs grūts gads – priekšā gaidāmas divas vēlēšanas un nākamnedēļ premjera stafete jānodod Laimdotai Straujumai.

Uz “Vienotības” kongresu  Ūdens ielā ieradies liels biedru skaits un, pretēji ielas nosaukumam,  partijas biedru vidū nav gari runu plūdi, jo nav  atvēlēts laiks debatēm. Partijas līdere Solvita Āboltiņa uzsver, ka šā gada laikā gaidāms intensīvs darbs, kurā būs nepieciešama savstarpēja sapratne un veiksme. "Vienotības" līdere arī norādīja, ka šīs valdības veidošanas pamatā ir politiska izšķiršanās un iespēja divām trešdaļām Saeimā ievēlēto valstiski domājošo politisko spēku pierādīt, ka tie spēj domāt un rīkoties valstiski un atbildīgi.

Partijas ilgtermiņa uzdevums un atbildība ir iedzīvotāju labklājības veicināšana. Lai to sasniegtu, ir jādomā arī par partijas stiprināšanu, sacīja Āboltiņa.

Solvita Āboltiņa par vienotu sarakstu vēlēšanām

  Āboltiņa, uzrunājot partijas kongresa biedrus, arī apliecināja, ka plāno turpināt savu darbu Latvijā un nepretendēs uz eirokomisāra amatu.

  Ar skaļiem aplausiem kongress  pateicās par paveikto Valdim Dombrovskim. Nākamajai valdībai nebūs dots "ieskriešanās laiks", tai būs jāspēj ar pilnu jaudu ķerties pie valstij būtisku jautājumu risināšanas, nepieļaujot populistiskus lēmumus, saglabājot racionālu un pragmatisku pieeju un pieturoties pie uzstādītajiem makroekonomiskajiem mērķiem -no tribīnes brīdināja Dombrovskis, kuram nākamnedēļ pēc piecu gadu darba būs pēdējā darba diena valdībā.

  Nākamajai valdībai būs jāturpina izlēmīgs darbs tiesiskuma principu nostiprināšanā, korupcijas un naudas ietekmes uz politiku samazināšanā, norādīja premjers. Šīs ir starp "Vienotības" svarīgākajām prioritātēm, ko esam uzsvēruši sarunās ar partneriem, panākot konkrētu mērķu iekļaušanu valdības deklarācijā,” sacīja Dombrovskis.

  Partijas domes priekšsēdētāja  Sandra Kalniete savukārt uzsvēra, ka   "Vienotība" ir atvērta tiem Reformu partijas politiķiem, kas vēlas turpināt darbu Latvijas politikā. Viņa aicināja gan "Vienotības", gan Reformu partijas biedrus nesākt "brāļu karus" sīkās lietās un vienoties par kopīgajiem lielajiem darbiem.   

  "Mūsu dažādība ir liela vērtība, kas ļauj "Vienotībai" būt tiem, kas mēs esam. Nemitīgā ideju apmaiņa, iekšējā konkurence un cīņa par savu ideju iekļaušanu partijas darbos ir tas "garainis, kas veicina vārīšanos" un neļauj iegrimt  vienādi dūdojošo snaudā," norādīja Kalniete.

  Sandra Kalniete par partijas stiprināšanu

   No Reformu partijas, kura noslēgusi sadarbības līgumu ar “Vienotību”  sestdien gan kongresa darbā neviens pārstāvis nepiedalījās.

   „Vienotības” kongresā arī pieņemta rezolūcija, kurā par nozīmīgiem un prioritāri veicamiem uzdevumiem nosaukta konkurētspējīga izglītība, reģionu attīstība, nevienlīdzības mazināšana un nodarbinātības veicināšana. Tāpat „Vienotība” apņēmusies sekmēt Satversmes preambulas pieņemšanu Saeimā, lai stiprinātu valsts pamatus un vērtības.

   Latvijas Radio rīcībā ir kongresā apspriestais Satversmes preambulas projekts. Salīdzinot ar Egila Levita piedāvāto, jaunais teksts ir īsāks un tajā vairs neparādās termins "valstsnācija," kas bija izraisījis plašas domstarpības.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti