«Vienotība» domes sēdē runā par vērtību deklarāciju un spriež par startu Saeimas vēlēšanās

"Vienotība" šodien pulcējusies partijas domes sēdē, lai iepazītos ar partijas atjaunoto vērtību deklarāciju un partijas vadītāja Arvila Ašeradena redzējumu par startu gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, tostarp potenciālo sadarbības partneru loku.

"Vienotības" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, sākot domes sēdi, sacīja, ka šis ir vēsturisks pagrieziena punkts, kur katrs partijas pieņemtais lēmums var būt izšķirīgs gan partijas nākotnei, gan Latvijai; ka "Vienotības" darbības laikā bijuši gan lieli panākumi, smagas kļūdas un stagnācija.

“Partija "Vienotība" ir vadījusi Latvijas valdību septiņus gadus, ir bijuši spilgti panākumi un smagas kļūdas, sabiedrības atbalsts un arī pārmetumi. Vienā brīdī lielā atbildības nasta apgrūtināja "Vienotības" kā partijas dinamisku attīstību un iestājās stagnācija. Esmu "Vienotības"  vadītājs kopš pagājušā gada 19.augusta, un jau kopš pirmās dienas šajā amatā esmu teicis, ka mūsu partijai ir jāmainās. Atjaunošanās process ir sācies, tas turpinās un ir neatgriezenisks,”  uzsvēra A.Ašeradens.

“"Vienotība" ir pārdomājusi līdzšinējo darbu, šodien atjaunojam savu vērtību sistēmu un esam attīrījušies. Ir iegūts līdzsvars, kas ļaus strādāt pārdomāti, mērķtiecīgi un koncentrēties rezultātam. Ir skaidri redzams, ka "Vienotība" top par 21.gadsimta partiju – modernu un latvisku - , kas skaidri redz valsts turpmāku attīstību Rietumu virzienā, vienlaikus saglabājot savu, Latvijas identitāti un unikalitāti,”  pauda "Vienotības" vadītājs.

Ašeradens aicina līdzīgi domājošās partijas vēlēšanās startēt kopā jaunā partiju apvienībā un uzsver, ka jāliek malā savas personiskās intereses un jādomā valstiski. (..) Durvis joprojām esot atvērtas arī citiem līdzīgi domājošiem indivīdiem un partijām, kuras gribētu pievienoties jaunajai partiju apvienībai.

Sadarboties jau piekritušas partijas “Kuldīgas novadam”, vadītāja Inga Bērziņa, “Tukuma pilsētai un novadam” (vada Juris Šulcs),
“Valmierai un Vidzemei” (vada Jānis Baiks).

“Vai mēs esam bijuši atbildīgi politiķi pēdējo divu, trīs gadu laikā? Es teiktu, ka daļēji, jo stāvējām malā, kamēr daži atklāti konfliktēja savā starpā. Šobrīd ar pilnu atbildības sajūtu varu teikt, ka "Vienotībā" tas ir beidzies. Partijai tagad ir reabilitācijas laiks. Tas nozīmē, ka "Vienotība" ir vesela. Mēs esam veseli.  Šodien mēs to skaidri pasākām sabiedrībai, iepazīstinot ar mūsu atjaunoto Vērtību deklarāciju un mūsu redzējumu par gatavošanos Saeimas vēlēšanām.  Mums ir jāiet pie sabiedrības, jāstāsta par mūsu idejām un iecerētajiem darbiem. Visi, kuri grib strādāt komandā, rūpēties par Latviju, kuri piekrīt, ka mūsu valsts vienīgā valoda ir latviešu, ir laipni gaidīti mūsu komandā!”  domes sēdē pauda "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

Jau vēstīts, ka „Vienotība” arī iepriekš aicinājusi vairākas partijas uz sadarbību, lai vēlēšanās, kas notiks 6. oktobrī, veidotu kopīgu sarakstu. Partijas domes priekšsēdētājs un Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš uzsver, ka jaunā vērtību deklarācijas būs kā aicinājums citām partijām ar līdzīgām vērtībām apvienoties startam vēlēšanās:

Krišjānis KariņšMāris Klūga
"Sagaidu, ka [domes sēde] varētu būt tāds sākumposms, kur mēs ieskicējam, galvenokārt, kas ir tās vērtības, bāze, ap kuru mēs gribētu apvienot arī citus, un es domāju, ka būs jau viens otrs, kas ir gatavs parakstīties uz šīs pašas vērtību bāzes un kopā ar mums padziļināt sadarbību nākotnē. Ir runa ne tikai par esošajiem politiskajiem spēkiem, bet man liekas, ka ir ļoti svarīgi uzrunāt cilvēkus, kuri domā varbūt iesaistīties politikā, bet līdz šim to nav darījuši. Šī ir tā reize. Lūdzu, nāciet pievienojaties, strādāsim kopā."

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti