«Vienotība» ar citām partijām pārrunās iespēju kopā startēt Saeimas vēlēšanās

Partija “Vienotība” uzsākusi konsultācijas ar citiem politiskiem spēkiem par iespēju sadarboties nākamajā gadā paredzētajās Saeimas vēlēšanās, informēja “Vienotības” pārstāvji.

Partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens prognozēja, ka “Vienotība” var tikt ievēlēta nākamajā Saeimā. Tomēr jautājums esot, kādā veidā tas notiek. Politiskais spēks var patstāvīgi startēt vēlēšanās vai veidot politisku apvienību, pretendējot uz lielāku balsu skaitu.

Tādēļ šobrīd “Vienotības” valde nolēmusi uzsākt konsultācijas ar „demokrātiskajām partijām”, lai noskaidrotu to gatavību startēt vēlēšanās šādā apvienībā. Sarunas uzsāktas ar reģionālajām partijām, ar ko “Vienotība” sadarbojusies līdz šim. Apzinātas arī tās reģionālās partijas, kas nav bijušas sadarbības partneri, bet būtu gatavas sadarboties. Tomēr šo partiju nosaukumus Ašeradens neatklāja.

Konsultācijas paredzētas arī ar „Kustību „Par!””, Latvijas Reģionu apvienību, „Latvijas attīstībai” un Jauno konservatīvo partiju.

Ziņo, ka “Vienotības” popularitātes reitings jau ilgstoši nesasniedz pašas partijas cerētos rezultātus, kas novedis arī pie politiskā spēka vadības maiņas – Andris Piebalgs no vadītāja amata atteicās pēc tam, kad nebija izdevies sasniegt cerētos mērķus. Tāpat pēdējos mēnešos “Vienotību” pameta vairāki pazīstami politiķi, tostarp seši Saeimas deputāti pievienojās partijai “Kustība Par!”, no tās aizgāja arī Edvards Smiltēns un rudenī no partijas izslēdza tās kādreizējo līderi Solvitu Āboltiņu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti