«Vienoti Latvijai» līderes Saeimas vēlēšanās būs «Brīvvalsts TV» diktores Mitriķe un Gobziņa

Partijas "Vienoti Latvijai" 14.Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta līderes Rīgā un Kurzemē būs savulaik platformā "Brīvvalsts TV" atpazīstamību ieguvušās diktores – attiecīgi Anita Mitriķe, kura ir SIA "Rīgas darbnīca" valdes locekle, un Madara Gobziņa, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publiskotā informācija. 

Partija otrdien CVK iesniedza kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu

Vidzemē ar pirmo numuru startē SIA "Izvēles iespēja" valdes priekšsēdētāja Iveta Lauciņa, Latgalē – bezdarbniece ar augstāko izglītību uzņēmējdarbības vadībā Sandra Dzene, bet Zemgalē – pirmsskolas izglītības iestādes "Piejūra" skolotāja Santa Ķempele.

Partijas "Vienoti Latvijai" pārstāves Madara Gobziņa un Anita Mitriķe iesniedz partijas deputātu kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu 14. Saeimas vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Rīgā no partijas saraksta kandidē arī VAS "Latvijas Loto" iekšējā auditore Kristīne Belverte, partijas valdes priekšsēdētājs Dainis Vītols, SIA "Gemoss" projektu vadītājs Rihards Treijs un citi.

Vidzemē uz Saeimu pretendē arī SIA "SafePro" valdes loceklis Sauļus Debesis, SIA "Cuen" vadītājs Kaspars Strazdiņš un citi.

Partijas "Vienoti Latvijai" pārstāves Anita Mitriķe (no kreisās) un Madara Gobziņa iesniedz partijas deputātu kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu 14. Saeimas vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Latgalē kandidē arī SIA "Tgme" personāldaļas vadītāja Sanita Vanaga un SIA "369" tehniskais direktors Mārtiņš Osis.

Kurzemē startē arī friziere Iveta Kleinberga-Rupaine, SIA "M-Facade" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Zeidaks un bezdarbnieks Edgars Auziņš.

Zemgalē kandidē arī biedrības "Give and Get" valdes priekšsēdētāja Agnese Smirnova, SIA "Omsa" menedžere Inese Akulāne un SIA "Sanitex" tirdzniecības veicinātājs Artūrs Ikvilds.

Partijas iesniegtajā priekšvēlēšanu programmā minēts tikai viens vārds – tautvaldība.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt