«Vienoti Latvijai» kongresā par partijas vadītāju vēlēs Šleseru

Sestdien Rīgā, Vēstures un kuģniecības muzejā, uz kongresu pulcēsies Rēzeknē dibinātā reģionālā sīkpartija „Vienoti Latvijai". Ar šo spēku pēc dažu gadu pārtraukuma politikā atgriezties iecerējis vairāku izbijušu partiju – pēdējā bija LPP/LC – līderis Ainārs Šlesers.

Bijušais satiksmes ministrs un Rīgas vicemērs nesen oficiāli iestājies partijā, kas šogad neveiksmīgi piedalījās Rīgas domes vēlēšanās, bet nu grasās kandidēt uz „Vienoti Latvijai" valdes priekšsēdētāja amatu.

Partijas „Vienoti Latvijai" kongresa tēma būs "Jaunā politiskā nācija," un sabiedrība tajā tikšot iepazīstināta ar politiskās nācijas un nacionālā izlīguma idejām. Rēzeknē dzimusī reģionālā partija ir izvirzījusi augstus mērķus, tāpēc pieredzējušo politiķi Šleseru aicinājusi iestāties partijā un arī uzņemties tās vadību.

Šlesers jau ir sarosījies nākamajā Saeimā veidot nacionālā izlīguma valdību, jo vecā politika sevi esot izsmēlusi.

Šlesers politikā pirmo reizi ienāca jau pirms 15 gadiem kā Jaunās partijas dibinātājs. Pēdējo reizi viņš tika ievēlēts 10. Saeimā no apvienības „Par labu Latviju" saraksta. Tā bija vienīgā tautas atlaistā Saeima Latvijas vēsturē, un toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers šo referendumu rosināja pēc parlamenta atteikuma atļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu Šlesera dzīvesvietās.

Ārkārtas vēlēšanās par „Šlesera reformu partiju" pārdēvētā LPP/LC Saeimā neiekļuva un drīz pēc tam lēma likvidēties, tādējādi izvairoties arī no KNAB piespriestā pusmiljona latu soda nomaksas par pārsniegto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru un neatļautiem dāvinājumiem 9. Saeimas vēlēšanās.

Savukārt pirms pusotra gada dibinātā partija „Vienoti Latvijai" līdz šim vairāk izcēlusies ar to, ka vairāki tās līderi neilgi pirms tam bijuši dāsni „Saskaņas centra" ziedotāji. Šīs Saeimas opozīcijas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs šonedēļ atzinis, ka savulaik palīdzējis „Vienoti Latvijai" ar padomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti