Panorāma

No ģimenes nošķir divus mazuļus ar zilumiem

Panorāma

Atšķiras vērtējumi par Rīgas cirka ēkas drošību

Vienojas par topošās valdības deklarāciju

Vienojas par topošās valdības deklarāciju un Latvijas nostāju bēgļu jautājumā

Koalīcijas pārstāvji pirmdien, 8.februārī, vienojās par topošās valdības deklarācijas un koalīcijas sadarbības līguma saturu. Panākta arī saprašanās par bēgļu uzņemšanas politiku, kas bija pēdējais no strīdīgajiem jautājumiem.

Kā informēja Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS), saistībā ar patvēruma meklētājiem Latvija respektēs līdzšinējos Eiropas Savienībā (ES) pieņemtos lēmumus. Runājot par deklarācijas projektu kopumā, Kučinskis atzina – kaut arī tā nav tik īsa, kā sākotnēji plānots, pašreizējais variants viņu apmierina.

Pēdējā publiski pieejamā deklarācijas projektā bija norādīts, ka nākamās valdības prioritātes varētu būt tautsaimniecības stiprināšana, tāpat arī reformas izglītībā un zinātnē, kā arī pārkārtojumi veselības aprūpē.

Attiecībā uz koalīcijas sadarbības padomes darbu, Kučinskis norādīja, ka turpmāk lielāka loma būs Ministru kabineta (MK) sēdēm. „Visam jābūt izdiskutētam, sagatavotam MK. Tādi ekstra gadījumi, lai ietu uz sadarbības padomi negatavu jautājumu apspriešanai, tas nebūs vairāk. Tā kā aizvien lielāku lomu iegūs Ministru kabineta komiteja un pašas MK sēdes,” norādīja Kučinskis.

Pēdējās domstarpības deklarācijā bija par to, kā noformulēt Latvijas nevēlēšanos uzņemties vairāk bēgļu. Koalīcijas partneri vienojās, ka tekstā būs minēta Latvijas pieturēšanās pie iepriekšējiem lēmumiem par 776 bēgļu uzņemšanu, taču vairāk patvēruma meklētājus uzņemties Latvija nevēlas. Nacionālā apvienība (NA) gribēja, lai tekstā būtu uzsvērta Latvijas iepriekšējā pieredze ar migrantu uzņemšanu.

„Mēs jau gribējām ietvert, ka tur ir atsauce uz Latvijas īpašo stāvokli, ņemot vērā padomju laika okupāciju, kad imigrantu pūļi tika iepludināti Latvijā, un joprojām mēs saskaramies ar šīm integrācijas jeb neintegrācijas problēmām, un ka šis īpašais stāvoklis arī ir noteicošs mūsu pozīcijai. Tas tā kā palika ārpus, bet visi ir vienisprātis, ka virziens ir un uzstādījums ir kopējs,” norādīja NA pārstāvis Imants Parādnieks.

Uzsvars deklarācijā ir likts uz tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu, reformām izglītībā un veselības aprūpē, kā arī demogrāfijas problēmu risināšanu. Kā uzver Kučinskis, katrs ministrs zina savus darbus. „Rīcības plāns tiek izstrādāts jau konkrēts katrai ministrijai. Man ir sajūta pēc pārrunām ar katru ministru, ka, ņemot vērā, ka lielākā daļa ir jau ar pieredzi, darbību varēs uzsākt intensīvi jau ar pirmo dienu,” saka Kučinskis.

Viņš arī atklāja, ka viņa biroja vadītājs būs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Māris Krastiņš, savukārt ekonomikas jautājumos jauno valdības vadītāju konsultēs Artis Grīnbergs, ar kuru Kučinskis kopā strādā Saeimas ilgtspējīgas attīstības komisijā.

Par prioritāti nosaukta arī valsts drošība, nacionālā identitāte un demogrāfiskās situācijas uzlabošana. Topošā valdība par svarīgu atzīst arī ģimenes dzīves kvalitātes celšanu un sociālo nodrošinājumu.

Jau ziņots, ka Saeimas balsojums par Kučinska valdību varētu būt 11.februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti