Vienojas par sadarbību nelegālo TV izplatītāju apkarošanai

Biedrība "Par legālu saturu!", Valsts ieņēmumu dienests (VID), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un Latvijas Interneta asociācija trešdien, 18.janvārī, parakstīja sadarbības memorandu, apņemoties kopīgi vērsties pret nelegālajiem maksas televīzijas pakalpojumu sniedzējiem.

Saskaņā ar ēnu ekonomikas pētnieka Arņa Saukas pētījumu, nelegālo maksas televīziju izmanto gandrīz 98 000 mājsaimniecību. Ar mērķi cīnīties pret šo rūpalu valsts Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē izveidotas septiņas štata vietas.

Pēdējā mēneša laikā pret nelegālajiem televīzijas pakalpojumu sniedzējiem ierosināti jau divi kriminālprocesi. VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule, parakstot sadarbības memorandu, minēja vairākus iemeslus, kādēļ koordinēta sadarbība ar nozari ir būtiska arī dienestam.

"Mēs varam sasniegt vislabākos rezultātus cīņā ar ēnu ekonomiku katrā nozarē, ja mēs izstrādājam plānus un programmas kopā ar nozares ekspertiem. Kas vēl cits kā nozares eksperti labāk zinās, kā mēs varam identificēt šos negodīgos nozares spēlētājus, kā vislabāk viņus atklāt, kā vislabāk cīnīties pret viņiem," sacīja VID vadītāja.

Vienojas par sadarbību nelegālo TV izplatītāju apkarošanai
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Pēc viņas teiktā, VID dienaskārtībā ir līdzīgi soļi vairākās nozarēs, tostarp būvniecībā, tekstilrūpniecībā un tirdzniecībā. "Šeit varbūt tiešām ir pirmais rezultāts sasniegts. VID darbībā šī ir samērā jauna joma. Mums ir uzlikti daudz lielāki pienākumi un deleģētas daudz lielākas tiesības cīņā pret negodīgu darbību e-vidē," teica Cīrule.

Tuvākā mēneša laikā lielāko televīzijas pakalpojumu sniedzēju un audiovizuālā satura veidotāju izveidotā biedrība "Par legālu saturu!" iecerējusi parakstīt divpusējās sadarbības līgumu arī ar Valsts policiju.

Jau ziņots, ka iepriekš valdība atbalstīja priekšlikumus cīņai ar nelegālo televīziju, kas paredz būtiski kāpināt NEPLP iespējas iejaukties šajā biznesā, ļaujot apturēt TV satura nelikumīgos izplatītājus un liegt piekļuvi to uzturētajām mājaslapām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti