Vienlaikus varēs saņemt gan vecāku, gan bērna kopšanas pabalstu

Trešdien stājušās spēkā izmaiņas vecāku pabalstu piešķiršanas kārtībā - vecāki, kuriem no 1.oktobra ir piešķirts vecāku pabalsts, vienlaicīgi varēs saņemt gan vecāku pabalstu, gan bērna kopšanas pabalstu.

Vecākiem ģimenē būs jāvienojas, kurš saņem pabalstus par bērna kopšanu, jo gan vecāku pabalstu, gan bērna kopšanas pabalstu par viena bērna kopšanu piešķir vienam no vecākiem. Izmaiņas arī paredz iespēju vecākiem izvēlēties saņemt vecāku pabalstu līdz bērna gada vai pusotra gada vecumam.

„Pabalsta pieprasīšanas dienā cilvēks var izvēlēties, kādā periodā viņš grib saņemt šo pabalstu, un atkarībā no perioda mainās arī procentuālais atvietojums atkarībā no algas,” skaidro Labklājības ministrijas pārstāvis Maksims Ivanovs.

„Ja vecāks izvēlēsies saņemt pabalstu līdz [bērna] gadam, tad tie būs 60% no viņa iemaksu algas plus konstantais pabalsts - 171 eiro. Ja izvēlas saņemt pabalstu līdz pusotram gadam, tad pabalsts būs 43,75% plus konstantais pabalsts. (..) Ja iemaksu alga ir lielāka, tad uzkrātais atvietojums būs lielāks atkarībā no iemaksu algas. Bet kopumā sanāk tā, ka, izvēloties pusotra gada periodu, kopumā izmaksātā summa ir lielāka nekā par gadu izmaksātā summa,” saka Ivanovs.

Izmaiņas arī paredz, ka būs iespēja saņemt vecāku pabalstu 30% apmērā no piešķirtā pabalsta summas, ja pabalsta saņemšanas laikā pabalsta saņēmējs strādās vai gūs ienākumus kā pašnodarbinātais. Papildus viņš varēs saņemt bērna kopšanas pabalstu 171 eiro apmērā.

Vecāku pabalstu un bērna kopšanas pabalstu vienlaikus varēs saņemt tie vecāki, kuriem vecāku pabalsts piešķirts, sākot no 2014.gada 1.oktobra.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti