Sadaļas Sadaļas

Vienīgo pretendentu uz Zinātnes padomes direktora amatu virza uz nākamo atlases kārtu

Konkursā uz Latvijas Zinātnes padomes direktoru pieteicies viens pretendents, kuru virza uz nākamo atlases kārtu. Pretendenta vārdu Valsts kanceleja gan nemin.

Atbilstoši Latvijas Zinātnes padomes direktora atlases komisijas lēmumam pretendents, kas bija iesniedzis pieteikumu atklātā konkursā, tiek izvirzīts uz konkursa otro kārtu. Pirmajā kārtā komisija vērtēja iesniegtos dokumentus un pretendenta atbilstību obligātajām prasībām.

Konkursa otrajā kārtā pretendents konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz 10 jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības principiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu, kā arī prezentēs redzējumu par Latvijas Zinātnes padomes kā efektīvas pētniecības institūcijas nostiprināšanos Latvijā, tās prioritātēm un attīstību.

Ja pretendents tiks izvirzīts uz konkursa trešo kārtu, tiks pārbaudītas viņa vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana, orientācija uz rezultātu sasniegšanu un orientācija uz attīstību.

Konkursa noslēgumā, ja pretendents tiks atzīts par atbilstošu, to virzīs Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija), Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedrs, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs, pētnieks Guntars Kitenbergs. Tāpat pretendentu vērtēšanā tiks piesaistīti neatkarīgie novērotāji: Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš un Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politika nodaļas vadītāja vietnieks Mārtiņš Jansons.

KONTEKSTS:

Līdz 2020. gada jūlijam Latvijas Zinātnes padome bija koleģiāla zinātnieku institūcija, bet tad tā reorganizēta un atrodas Izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā, nodrošinot vienotu zinātnes projektu un programmu administrēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt