Vienā no trim konkursiem uz vietu SEPLP tālāk virza trīs pretendentus

Nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta (MK) sadarbības memoranda padomes īstenotā konkursā uz Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļa amatu nolemts uz otro kārtu izvirzīt trīs pretendentus. Konkursa pirmajā kārtā SEPLP locekļa atlases komisija izskatīja iesniegtos dokumentus, informēja Valsts kancelejā.

Uz konkursa otro kārtu izvirzītie pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēs savu redzējumu par SEPLP darbības prioritātēm un sabiedrisko mediju turpmāko attīstību. Tāpat konkursa otrās kārtas laikā pretendentiem būs jāatbild uz jautājumiem par demokrātiskas valsts vērtībām un sabiedriskajiem procesiem, sabiedrisko mediju lomu, ētiku un darbības pamatprincipiem, kā arī organizācijas pārvaldību atbilstoši padomes kompetencei.

Pretendenti, kuri tiks izvirzīti uz konkursa trešo kārtu, tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences:

organizācijas vērtību apzināšanos, stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu, kā arī pārmaiņu vadību.

Konkursa noslēgumā komisijas izvēlētais atbilstošākais amata pretendents tiks virzīts apstiprināšanai Memoranda padomē.  Gala lēmumu par pretendenta apstiprināšanu SEPLP locekļa amatā pieņems Saeima.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Jānis Buholcs, Memoranda padomes nevalstisko organizāciju puses locekļi – biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un citi.

KONTEKSTS:

Jaunais sabiedrisko mediju pārvaldības likums stājās spēkā jau šī gada sākumā, taču vēl līdz šim nav izdevies izveidot SEPLP, kuras sastāvā ir jābūt trīs locekļiem. Viens no tiem ir jāvirza Saeimai, viens - Valsts prezidentam un vēl viens - nevalstiskajām organizācijām un MK.

Iepriekš minēto institūciju pārstāvji pieļāva, ka likumā noteiktais SEPLP locekļu atalgojums varētu radīt problēmas. Tāpēc Valsts prezidents varētu rosināt diskusiju par likumā noteiktā SEPLP atalgojuma palielināšanu, lai jaunajā padomē būtu gatavi strādāt arī augstu kvalificēti profesionāļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt