Viena dzīvokļa parādi jāsedz citiem dzīvokļu īpašniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.

Šādā situācijā ir kādas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Valmierā. Dzīvokļa saimnieks nomira, bet mantinieki nepieteicās. Dzīvoklis nonāca Privatizācijas aģentūras pārziņā. Dzīvot tajā turpina radinieks, kurš uzturas nelikumīgi un komunālos maksājumus pat nedomā maksāt.

Viena dzīvokļa pusotra tūkstoša latu lielais komunālo maksājumu parāds tagad jāsedz pārējo dzīvokļu īpašniekiem. Šādā situācijā nokļuvuši kādas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Valmierā. Dzīvokļa iepriekšējais saimnieks nomira, bet mantinieki tā arī nepieteicās un dzīvoklis nonācis Privatizācijas aģentūras pārziņā. Bet dzīvot tajā turpina radinieks, kurš uzturas nelikumīgi un komunālos maksājumus pat nedomā maksāt. Mājas iedzīvotāji ir neizpratnē, vai izdosies atgūt parādos samaksāto, jo reālais dzīvokļa īpašnieks šobrīd ir valsts.

Mājas pārvaldnieks Aleksandrs Naidekovičs rāda dokumentus, kas apliecina, ka dzīvoklis tagad pieder valstij, bet tajā nelikumīgi mītošais iedzīvotājs krāj un krāj parādus.

Ar katru mēnesi, mājas apsaimniekotājam ir arvien grūtāk norēķināties ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem un, lai parāds neveidotos arī pašai mājai, naudu nākas ņemt no apsaimniekošanas maksas uzkrājumiem. Protams, ar šo situāciju neapmierināti ir arī mājas iedzīvotāji. Viktors Mišins vērtē, ka dzīvokļa īpašniekam, tātad valstij ir jārod risinājums.

Privatizācijas aģentūra, kas risina bezmantinieku dzīvokļa jautājumus, tos vispirms bez maksas piedāvā pašvaldībai. Valmieras pilsētas dome no šī dzīvokļa gan atteicās. Pilsētas nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītājas vietnieks Ilmārs Eglītis, to skaidro arī ar lielo parādu. Valmieras domē arī vērtē, ka līdzīgas problēmas ar bezmantinieku īpašumu parādās arvien biežāk.

Mājas iedzīvotāji jūtas kā ķīlnieki, jo kāpēc būtu jāmaksā lielais parāds? Visticamāk, to neizdosies atgūt. Valmieras pilsētas pašvaldībā skaidro, ka šobrīd atliek vien gaidīt rīcību no Privatizācijas aģentūras puses, kurai dzīvoklis ir jādod izsolē. Taču uz ātru risinājumu cerēt nevar, jo izsoles mēdz ievilkties pat gadiem. Tikmēr parāds turpina augt.

Foto: Edijs Pālens/Leta

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti