4. studija

Problēmas saistībā ar Covid: bezmaksas stāvvietas, siekalu testi un asimptomātiska slimības gaita

4. studija

Nepilnības Ceļu satiksmes likumā paver iespējas jaunām nelikumībām

Kas notiek vienā no savulaik skaistākajiem Rīgas tirgiem - Vidzemes tirgū?

Vidzemes tirgū Rīgā sola izvietot sabiedriskas tualetes apmeklētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vidzemes tirgū, kuru šobrīd gan apmeklē daudz mazāk cilvēku nekā kādreiz, joprojām nav tualešu apmeklētājiem, un arī pārdevējiem situācija nav laba. Tirgus vadība sola tuvākajā laikā situāciju risināt, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Padomju laikos un arī pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas Vidzemes jeb Matīsa tirgus bija viena no elitārākajām galvaspilsētas iepirkšanās vietām – prestižāka nekā Centrāltirgus. Taču pēdējo desmit gadu laikā tas ir krietni patukšojies, arī gaļas paviljons pārtraucis savu darbību, un šobrīd tirgū pārdevēju apdzīvota ir labi ja trešā daļa teritorijas.

Arī apmeklētāju kļuvis krietni mazāk, un kā viens no iemesliem, kāpēc cilvēki uz šejieni vairs nenāk iepirkties, minams tualešu trūkums klientiem.

A/S “Rīgas centrāltirgus” Mārketinga un attīstības daļas vadītāja Renāta Petrova stāstīja, ka “nomniekiem ir pieejamas tualetes, pašiem nomniekiem pat ir vairākās vietās – dažādās tirgus lokācijās, savukārt klientiem diemžēl ir tā, kā ir – apmeklētājiem šobrīd nav tualetes, bet vasaras sezonā bija nodrošināti gan “Toi Toi”, gan lielās tualetes pie bijušā paviljona”.

“Šobrīd mēs, apzinoties, ka tā ir problēma, esam nosūtījuši pieprasījumu uz kompānijām, kas nodrošina šos pakalpojumus, šobrīd gaidām atbildi – mēs saprotam, ka tā ir problēma, mēs darīsim visu iespējamo, lai viņu risinātu,”  stāstīja Petrova.

Ar šābrīža situāciju tirgū apmierināti nav pat tirgotāji, kuriem teorētiski dabisko vajadzību kārtošanas iespējas ir, taču dažbrīd tiešām tikai teorētiskas.

“To, ka tirgus darbiniekiem ir viena tualete, to es zinu, bet kur mums vēl ir tualetes, es nezinu. Un es zinu, ka viena tualete ir tirgus otrajā galā – tad tagad, ja man ir jāatstāj viss šis preču klāsts, jāskrien uz tirgus otro galu, tad es atnāku uz šejieni, man no preces te vairāk nav nekā,” stāstīja Rita, kura Vidzemes tirgū strādā 15 gadus.

“Tas ir ļoti slikti, apmeklētāji par to stipri sūdzas. Praktiski nav, kur aiziet. Ja stipra vēlēšanās ir, tad ir problēmas,” atzina Jānis, kurš Vidzemes tirgū strādā kopš neatkarības atgūšanas.

Rita savukārt stāstīja, ka daži apmeklētāji gan nenoturas un savas vajadzības kārto “visos stūros, kur nav slinkums”.

Tirgus īpašnieki uzskata, ka šis gads ir norakstāms uz Covid-19 krīzes rēķina, bet nākotnē Vidzemes tirgus varētu atgūt kādreizējo spozmi.

“Līdz šim sanāk tā, ka mēs esam pārņēmuši Vidzemes tirgu, tikai sākot ar 1. janvāri, [...] šogad sakarā ar Covid-19 krīzi un visām pārējām lietām ir bijis grūtāk, bet mēs ceram, ka tirgus attīstīsies un turpmāk viss būs daudz labāk,” sacīja Petrova.

Tirgus īpašnieku pārstāve atklāja, ka līdz pērnā gada beigām Vidzemes tirgus bijis uz vairāk nekā 10 gadiem iznomāts kādam privātuzņēmējam, kurš ne tikai nelicies ne zinis par tirgus attīstību, bet arī nav spējis izpildīt visus nomas līguma punktus, tāpēc nomas līguma darbība izbeigta pirms termiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti