Vidzemes šosejas būvdarbu posmā no Sēnītes līdz Siguldai samazina atļauto braukšanas ātrumu

Vidzemes šosejas (A2) būvdarbu posmā no Sēnītes līdz Siguldai samazināts atļautais braukšanas ātrums līdz 50 kilometriem (km) stundā (h), informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi".

Mainīgo laika apstākļu un intensīvās satiksmes dēļ Vidzemes šosejas būvdarbu posmā no Sēnītes līdz Siguldai (39,44.–46,30. km) novecojušajā asfaltbetona segumā pastiprināti veidojas bedres. Tāpēc tur ir samazināts atļautais braukšanas ātrums līdz 50 km/h, autovadītāji aicināti ievērot šo ierobežojumu.

Ja nākamnedēļ atsāksies apstākļi, kādos pastiprināti veidojas avārijas bedres – atkusnis un intensīvi nokrišņi, tad aptuveni kilometru garā posmā no Siguldas puses līdz Egļupei satiksmi Rīgas virzienā pārvirzīs uz apstāšanās paplašinājumu pa labi no esošās joslas, kur asfaltbetona segums ir labākā tehniskā stāvokli. 

Kopš būvdarbu sākuma pērn augustā satiksme autoceļa A2 posmā no Sēnītes līdz Siguldai organizēta pa kreisās puses brauktuvi virzienā uz Rīgu, un segumam jāiztur divreiz lielāka slodze. 

Būvdarbus posmā veic SIA "Binders", būvnieki katru dienu apseko posmu un veic avārijas bedru remontu. Būvdarbi posmā turpināsies pavasarī, tiklīdz būs piemēroti laikapstākļi. 

Vidzemes šosejas posmā no Sēnītes līdz Siguldai vecais ceļa segums ir stipri nolietojies, lielākajā daļā posma nekādi atjaunošanas darbi nav veikti kopš ceļa uzbūvēšanas 80. gados. 

Būvdarbus veic SIA "Binders" par līgumcenu 12 360 587 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), no tiem 10 506 498,95 eiro ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums. Projekta autors ir SIA "Ceļuprojekts", būvuzraudzību veic SIA "Firma L4". 

Darbus plānots pabeigt 2023. gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti